SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 2 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
   
              APSIGINKLAVĘ ŠIUKŠLIŲ MAIŠAIS

    Kaip čia netvarkinga! Aplink vien šiukšlės! Fui, koks šiukšlynas! Tikrai ne kartą esame taip pasakę, taip pat dažnai sutinkame klausimus: Kaip išsaugoti gamtą? Sustabdyti globalinį atšilimą?Kaip išsivaduoti nuo šiukšlių? .Labiausiai visų pamėgtas banalus atsakymas : nešiukšlinti ir pamokyti, kad to nedarytų kiti, bet tai tikrai neišvalys gamtos nuo susidariusių šiukšlynų! Todėl imkimės iniaciatyvos patys ir dalyvaukime akcijoje "Darom". Šios akcijos misija - įgalinti visuomenę bei kiekvieną asmeniškai būti atsakingu už savo aplinką. Žalia ir švari Lietuva – akcijos DAROM vizija, kurios atkakliai siekiama jau penkerius metus.

   Balandis - švaros mėnuo,todėl  Balandžio 21 dieną 10val. rengiama akcija "Darom" Mūsų šeima daro jau ketvirtus metus, todėl noriu pasidalinti savo patirtimi , bei paskatinti prisijungti ir jus.

  "Darom2011"        gegužės 16 d.
Savaitgaliais taip norisi ilgiau pamiegoti, bet tik ne šiandien, kai eisime tvarkyti aplinką. Saulei dar nepasirodžius puse 10 val. mes jau prisijungę prie negausaus būrelio dalyvių Linkuvos dvare, laikui bėgant iki akcijos pradžios prie mūsų prisijungė dar keliasdešimt miegalių. Apsiginklavę pirštinėmis ir šiukšlių maišais keliaujame kariauti su netvarka.Per visas tris akcijas, kuriose man teko dalyvauti radau ne vieną keistą šiukšlę, bet šiemet rastos mane ypač nustebino : dulkių siurblys, kaulai, kosmetika. Ir ka gi visi šie daiktai veikia miške? Šiemet komanda buvo draugiška, šiukšlių - daug, kad net nepastebėjome, kaip greit prabėgo laikas. Dalyvauti akcijoje "Darom2011" patikau labiausiai, nes viskas buvo sklandu ir organizuota, pasistiprinti net gavome bandelių ir limonado. Labai liūdna, kad tvarkant aplinką teko sutikti tik vieną santarietę.

       Tikiuosi šiemet prie akcijo prisidės ne tik mokiniai, bet ir mokytojai. Nepaisant to, kad akcija vyksta laisvu nuo pamokų laiku. Gal šie faktai privers jus bent kiek susimąstyti : per metus vienas žmogus Lietuvoje sukaupia 0.5 t atliekų, iš jų perdirbama tik 20%, kitos atliekos keliauja į savartyną. Vidutiniškai žmogus gyvena 75 metus, per savo gyvenimą jis palieka 38t atliekų. Tai kiek atliekų palieka visi lietuviai? O gi 114 000 000 t šiukšlių. O kiek atliekų pasaulyje palieka visi žmonės.....?

Daugiau informacijos apie akciją ir vietas, kurioje ji vyks rasite  www.mesdarom.lt
Lankytojai:799
Reitingas: (0 vertintojai)
Sukūrimo data:04/15/12
Paskutinieji pakeitimai:04/15/12
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį