SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 3 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Ar laikas netaps prabanga?
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
  Kasdien, nors to ir nejaučiame, mūsų gyvenime vyksta pašėlusios lenktynės dėl mūsų pačių gyvenimo dienų, valandų, minučių ar sekundžių. Kai jau atrodytų esame netoli finišo,  vos baigiamus darbus  keičia kiti. Tikriausiai daugelis iš mūsų bandome įrodyti kitiems, o gal net ir sau, jog neturime laiko paprastiems gyvenimo malonumams kaip pasivaikščiojimas parke, pasiklausymas paukščių čiulbėjimo ar toji minutė, kurią galime skirti tik sau. Taigi, kas priverčia laiką bėgti pašėlusiu greičiu?
  Tikriausiai šiandien neįsivaizduojame savo gyvenimo be mobiliojo telefono, kompiuterio ar... skalbimo mašinos. Nors visos šios naujosios technologijos buvo sukurtos palengvinti žmogaus buitį ar kitaip sutaupyti laiko, tačiau laikas vis tiek mistiškai dingsta. Kodėl šiandien šios technologijos tapo didžiausiomis laiko „švaistūnėmis“? Juk atrodytų užtenka paspausti vieną kompiuterio klaviatūros mygtuką ir gali nusiųsti laišką ar bendrauti su kitu žmogumi iš atokiausio pasaulio kampelio, kas dar prieš šimtmetį atrodė neįmanoma. Dėja moklininkai įrodinėja, jog daugelis kompiuterinių programų sukurtos būtent taip, kad didžiąją laiko dalį praleidžiame gilindamiesi į jų veikimą, na, o ką jau kalbėti apie internete pasiekiamas plataus pasaulio naujienas bei didžiausiais pramogų platybes, kurios iš mūsų, vartotojų, atima laiko nuovoką. Žinoma, gyvename amžiuje, kuomet negalime visiškai atsiriboti nuo šių naujovių, tačiau galime jas pakeisti kitais gyvenimo malonumais, teikiančiais džiaugsmą ir grožį.
  Visai neseniai teko žiūrėti režisieriaus A.Niccono sukurtą filmą „Įkalinti laike“, kuriame stengtasi atskleisti žmogaus priklausomybę laikui. Šiame filme laikas tampa pagrindine atsiskaitomąją valiuta, kuomet autobuso bilietas kainuoja dvi gyvenimo minutes, o puodelis kavos – keturias minutes. Mūsų laikas tampa tarsi brangenybe, kurią kiti siekia pasisavinti. Juk iš tiesų kiekviena darbo valanda yra vertinama piniginiu atlygiu. Galbūt dėl tos priežasties nepaliaujamai didėja prekių ir paslaugų kiekis, kur kiekvienas jų kovoja dėl bent vienos mūsų laisvo laiko sekundės. Amerikiečių išradėjas Thomas Edisonas yra pasakęs: „Laikas yra vienintelis turtas, kurį turi kiekvienas žmogus ir kurio negali sau leisti prarasti.“ Šiuolaikiniam žmogui veiklos vis daugėja, tačiau laiko lieka tiek pat: 86 400 sekundžių per parą. Taigi pabaigai skaitytojams linkiu šalia nepaliaujamo darbo krūvio ar kitų rūpesčių pamėginti aplink save susikurti ramybės oazę  ir pamąstyti apie tai, kam gi skiriame savo laiką.
Lankytojai:832
Reitingas: (3 vertintojai)
Sukūrimo data:06/08/12
Paskutinieji pakeitimai:06/08/12
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį