SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 6 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
KAIP SUSIDRAUGAUTI SU SCENOS BAIME?

Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Veidas išmuštas raudonų dėmių, širdis daužosi kaip pašėlusi, o kelias dienas rengta kalba įstringa gerklėje.
Scenos baimė aktoriui neišvengiama. Jos atsikratyti - tai tas pats, kaip nustoti jausti, kvėpuoti. Jei scenos baimė dingsta, menininkas virsta amatininku. Kiekvieną pasirodymą scenos baimė jaučiama tik tol, kol išeinama į sceną, o atsistojus prieš auditoriją - ji dažniausiai kažkur išgaruoja.
Ne paslaptis, kad egzistuoja technikos, padedančios atsikratyti scenos baimės, suvaldyti prieš pasirodymą apimantį nerimą. Tai joga, specialūs kvėpavimo pratimai. Tačiau ne visiems tai padeda. Yra tokių žmonių, kuriems scenos baimė tolygu mirčiai, jiems  negali padėti nei vaistai, nei atsipalaidavimo pratimai. Neprofesionalų tarpe dažnai pasitaiko atvejų, kai užlipus ant scenos, žodžiai ima strigti gerklėje, maltis burnoje ir galiausiai užmiršta viską, ką norėjo pasakyti, nebežino ką toliau daryti, o po  to lieka tik pergyvenimai ir apgailestavimai, nes didelis įdėtas darbas sugriūva per kelias minutes. Pirmiausia reikėtų susidraugauti su pačia tema, kurią norėsi pasakyti, suvaidinti viešai. Reikia mokėti įsijausti, o ne galvoti, jog kažkas kažkam nepatiks. Tai jau pačių žmonių reikalas, nes kiekvienas žmogus tą patį sakinį gali suprasti skirtingai. Reikia gyventi ne svetimomis, o savo emocijomis. Jas išgyventi čia ir dabar, o nepasiduoti svarstymams ir dvejonėms.  Juk buvimas scenoje - ekstremali situacija, tad aštrūs pojūčiai ir greiti sprendimai tiesiog neišvengiami, o  žmogus nėra mašina, negali visko numatyti iš anksto, čia reikalingas šaltas protas ir adekvatūs jausmai ir veiksmai.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Antra, jaunystėje, kovodami su baimėmis, sunaudodavome daugiau energijos. Metams bėgant, kaupiantis patirčiai, baimę ir jaudulį valdyti tampa paprasčiau. Net praeivių dėmesys, žvilgsniai, replikos nebetrukdo vaidinti, mes tampate laisvesni. Tačiau tam reikia daug dirbti su savimi, stengtis pažinti save, atrasti sau tinkamus, jaudulį mažinančius metodus, išmokti labiau pasitikėti savo jėgomis, savo sugebėjimais bei jaustis laisvam. Čia padėti gali ir  įvairūs  lankomi būreliai: teatras,  lyderių konkursai, poezijos vakarai ir begalės kitų. Užsiregistravę bent į vieną iš jų būsite priversti dirbti su savimi, o tai padės nugalėti savo baimes ir pasitikėti savimi.
Taigi, scenos baimė gali būti nugalėta, tereikia daug pastangų ir ryžto. O svarbiausia, būkite drąsūs ir išbandykite savo jėgas kitose srityse, nes tai gali būti jūsų bilietas į sėkmę, bilietas būti laisvam.
Lankytojai:520
Reitingas: (2 vertintojai)
Sukūrimo data:05/17/15
Paskutinieji pakeitimai:05/17/15
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį