SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 18 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Biotechnologija - draugas ar priešas?
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
   Sparčiai vystantis įvairioms technologijoms, visuomenė gana įvairiai reaguoja į biotechnologijų daromą poveikį tiek žmogui, tiek aplinkai. Vieni biotechnologijas vertina kaip daug žadančią perspektyvą, kiti į tai žiūri labai neigiamai. Aišku yra ir tokių, kurie lieka nešališki, tačiau tai, kas paliečia mūsų visuomenę, paliečia ir kiekvieną iš mūsų asmeniškai.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
   Biotechnologija vadinama biologiniais procesais pagrįsta žmogui reikalingų medžiagų gamyba. Biotechnologijoje taikant genų inžinerijos metodus kuriami ankščiau gamtoje neegzistavę transgeniniai organizmai, turintys naują  DNR kombinaciją, vadinami genitiškai modifikuotais organizmais. Šiuolaikinė biotechnologija plėtojama ir taikoma laikantis tinkamų aplinkos ir žmogaus sveikatos apsaugos priemonių bei teikia didelę galimybę žmogaus gyvenimo gerinimui, tačiau gyvi, pakitę organizmai, mus supančioje aplinkoje, gali daugintis laisvai, išplisdami po visą pasaulį ir jų poveikis gali būti negrįžtamas. Taigi, biotechnologija -  mūsų draugas ar priešas?
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
   Šiuo klausimu mokslininkai pasiskirstė į dvi grupes. Pirmoji, teigia, kad biotechnologijos turėtų būti mūsų geriausias draugas, nes nuo jos priklauso mūsų ateitis. Teigia, kad genų inžinerijos taikymas gali duoti daug naudos – užtikrinti didesnį derlingumą, geresnę maisto kokybę, mažesnę žalą aplinkai, nes sunaudojama mažiau cheminių trąšų. Genetiškai pakeisti galima augalus ir gyvūnus, tad pasinaudojus šiuolaikine genų inžinerija galima sukurti tokius organizmus, kurie šiaip savaime niekaip neatsirastų. Pavyzdžiui : kvapnesnių, spalvingesnių gėlių ar  naujų vaismedžių rūšių. Tačiau viskas nėra taip paprasta.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
   Yra ir blogoji biotechnologijų pusė, kurią palaiko likę mokslininkai, teigiantys, kad biotechnologijos gali atrasti naujas, nepageidaujamų genų kombinacijas, kurios gali sukelti naujas augalų ir gyvūnų ligas, vėžio formas, epidemijas. Didelė rizika galima ir žmonių sveikatai, kuri pasireiškia atsparumu antibiotikams, įvairaus pobūdžio alergijomis ar naujų ligų atsiradimu.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
   Taigi, kadangi biotechnologija yra viena iš sparčiausiai augančių pramonės sričių pasaulyje ir su šia tema susijusios diskusijos niekada neišseks, konkrečiai atsakyti į klausimą „ar tai mūsų draugas ar priešas?“, ko gero, nepavyks. Belieka tik diskutuoti ir laukti, ką mums parodys ateitis.
Lankytojai:2330
Reitingas: (2 vertintojai)
Sukūrimo data:04/09/16
Paskutinieji pakeitimai:04/11/16
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį