SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 71 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Antsvoris - aktuali problema jaunimo tarpe

Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Antsvoris ir nutukimas - tai jau tikrai ne naujos problemos. Anaiptol, šios problemos yra įsisenėjusios taip stipriai, jog visuomenė nebeįsivaizduoja pasaulio be nutukusių ar nors nežymų antsvorį turinčių žmonių. Tačiau pastarieji 40 metų neramina ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio pasaulio mokslininkų. Pasak pasaulio sveikatos organizacijos, praėjusiais metais Lietuvoje antsvorio turėjo apie 62% vyrų ir apie 54% moterų. stebėtinai aukšta dalis (53 % vaikinų ir 48 % merginų) turėjo antsvorį jaunuolių tarpe nuo 13-os iki 19-os metų. Kad suprastumėte kokia ši problema yra svarbi ir aktuali būtent šiandien, pasakysiu, kad vos prieš dešimtetį, Lietuvoje antsvorį turinčių vaikinų buvo vos 32% , o merginų 29%.
Antsvorio sukeliamos ir su juo susiijusios ligos

Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Kalbėdami apie liekną, sportiško sudėjimo kūną, dažniausiai juk pagalvojame apie grožį. Tačiau mūsų sudėjimas, svoris daro įtaką ir sveikatai. Dažniausiai, žmones, turinčius antsvorį, kankina greitas nuovargis, dusulys fizinio krūvio metu, sąnarių skausmai, padidėjęs arterinis kraujospūdis, virškinimo sutrikimai, o neretai netgi ir nevisavertiškumo kompleksas. Moksliškai įrodyta, jog antsvoris ir nutukimas gali būti vienos iš pagrindinių priežasčių, keliančių riziką susirgti diabetu, širdies ir kraujagyslių, onkologinėmis, kvėpavimo sistemos ir kitomis endokrininėmis ligomis.

Mes - galime sustabdyti šių problemų, komplikacijų plitimą!

Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Kad ir kaip vis dėlto baisiai skambėtų šios ligos, sukeliamos antsvorio, nutukimo - jas nugalėti mes juk galime. Geriausios yra trys paprastos, visiem žinomos, prevencinės priemonės : sportas, miegas ir žinoma, mityba. Gyvename 21-ąjame amžiuje, kai daugelį fiziškai sunkių darbų už mus nudirba mašinos, kompiuteriai ar kitokie mechanizmai. Manau, natūralu, jog to pasekoje žmones kankina antsvorio sukeliamos problemos. Suprantama, organizmui reikalingas poilsis, už kurį atsakingas yra miegas. Būtent dėl to, kiekvienam iš mūsų yra reikalingos bent 8 valandos mūsų taip mylimo miego.Taip pat, be galo svarbus veiksnys yra mityba. Valgydami sveiką maistą, galėtume visiškai išvengti antsvorio problemų nė nesportuodami. Tačiau, argi valgymas nėra vienas iš maloniausių gyvenimo veiklų? Antsvorio nebuvimą palaikyti galime daug sportuodami ir valgydami ne visai sveiką maistą. Tiesiog turime surasti širdžiai artimą sportą, kuris mums taptų malonumu, o ne kančia.
Mano pasiūlymas jums - KUDO

Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
KUDO tai trumpinys pilno šios sporto šakos pavadinimo - Daido Juku Karate iš japonų kalbos išvertus reiškiančio "Besiugdančios save asmenybės kelias". Ši šaka yra viena universaliausių kovų menų srityje dėl savo propaguojamos technikos. Kudo yra pilno kontakto kovinė sporto šaka, kurioje leistini yra smūgiai rankomis, kojomis, keliais, alkūnėmis. Taip pat, metimai, laužimai, smaugimai ir kiti skausmingi veiksmai. Kad ir kaip bauginančiai skambėtų toks pasakojimas apie šią sporto šaką, galite visiškai nesijaudinti, nes šioje sporto šakoje naudojami "super safe" šalmai, visiškai apsaugantys veido sritį nuo tiesioginių sužalojimų. Treniruočių metu be šalmo dar yra naudojamos kojų, tarpkojo, dantų apsaugos, bei pirštinės. Šios apsaugos visapusiškai apsaugo sportininkus nuo bet kokių traumų. Treniruotės vyksta specialiai įrengtoje salėje, ( japoniškai "Dojo") į kurią niekada negalima eiti su batais. Treniruotės visada vyksta basomis. Nepaisant to, jog treniruočių metu tobulėsite fiziškai, šia sporto šaka taip pat siekiama išugdyti ir psichologinę jėgą , gerinti savo asmenines savybes. Kviečiu jus sportuoti kartu ir įstoti į sveiką gyvenseną propaguojančių žmonių gretas !
Lankytojai:1085
Reitingas: (2 vertintojai)
Sukūrimo data:04/10/16
Paskutinieji pakeitimai:04/12/16
Įvertinkite šį straipsnį:
PavadinimasAutoriusAtsakymaiPaskutinysis atsakymas
SpalvosRita Baltrušaitienė004/17/16
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį