SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 16 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Pasirinkimai ir jų trūkumai

Aš kaip ir visi dešimtokai turiu pasirinkti dalykus kuriuos mokysiuos ateinančiais metais. Bet pamačius pasirinkimų lapą man kilo pasipiktinimas. jis sudarytas nežiūrint į ateities perspektyvas ir taip, kad mokinys gautų daug nereikalingo krūvio.
Lapo pradžioje net šviečia užrašas „Dorinis ugdymas“. Kam iš viso jis reikalingas? Dar svarbiau tai kad šios srities dalykas yra privalomas ir turiu jam skirti visą valandą savo laiko per savaitę.
Dar viena sritis - menai. Nežiūrint į tai, kad šios srities pamokos yra visiškas durniaus voliojimas ir laiko švaistymas, šios srities dalykas taip pat privalomas. Negana to aš jam turiu skirti nebe vieną, o visas 2 valandas savo laiko per savaitę. Manau šiai sričiai nereikėtų skirti kiek nors laiko.
Eikime toliau. Kūno kultūra. Sutinku, sveikata ir fizinis lavinimas labai svarbus. Vis dėlto mano akimis žiūrint. Tik mažesnė klasės dalis daro kūno kultūrą. Iš jų didesnė dalis ir taip sportuoja. Taigi manau, kad papildomai užsiimantiems sportu kūno kultūra turėtų būti neprivaloma. O į nesportuojančius tuėtų būti žiūrima griežčiau.
Turbūt skaudžiausia problema yra mūsų gimtoji - lietuvių kalba. Jai turiu skirti net 6 valandas. Kam tiek? Atsakymas paprastas - mes juk mokomės dėl egzamino. Manau žmogui, kuris gyvenimą sies su tikslesniais dalykais, o ne su humanitariniais, nereikės paaiškinti pavyzdžiui „Kokie tautiškumo motyvai atsispindi S. Nėries kūryboje“. Taigi manau, kad valstybinis lietuvių kalbos egzaminas turtėtų būti sumažintas iki PUPP'o lygio. O lietuvių kalbai turėtų būti skiriama ne daugiau 4 valandų per savaitę.
Taip pat yra ir dalykas  kurio privalomų dalykų saraše tikrai trūksta tai - informatika. Mes gyvename sparčiai besivystančiame, kompiuterizuotame pasaulyje, kuriame informatikų poreikis visada auga. Vien dėlto manau, kad šiam dalykui turėtų būti skiriama daugiau dėmesio.
Taigi panaikinus nereikalingą krūvį, mokiniai galėtų daugiau ir geriau įsisavinti praktiškesnių dalykų informaciją.
Lankytojai:796
Reitingas: (3 vertintojai)
Sukūrimo data:04/10/16
Paskutinieji pakeitimai:04/10/16
Įvertinkite šį straipsnį:
PavadinimasAutoriusAtsakymaiPaskutinysis atsakymas
Puiku!!Greta Stonytė004/11/16
Kiek nepasitenkinimoOtilija Burkšaitė004/10/16
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį