SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 40 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Išmanieji – pavojingas „desertas"

Išmanieji telefonai, kompiuteriai, interaktyvios lentos – tai tik keletas naujų technologijos stebūklų, kurie palengvina mūsų gyvenimą, padaro jį įdomesnį. Tačiau ar informacinės technologijos nėra nuodas mūsų vidinėms vertybėms?

Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Naujosios technologijos
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Mobilieji telefonai kenkia sveikatai. Paauglys vidutiniškai per parą prie išmaniojio praleidžia 4 valandas. Po keletos metų, tai „atsiliepia“ – išsivysto kreivas stuburas, pablogėjąs regėjimas. Mokiniui ne tik pablogėja laikysena bet ir dailyraštis. Šiomis dienomis laikant PUPP‘o lietuvių kalbos egzaminą, vis dažniau pradeda atsirasti nusiskundimų dėl sunkiai perskaitomo rašto, o kuo sunkiau vertintojai perskaito ką mokinys parašė atsakymo laukelyje, tuo didesnė tikimybė, kad bus sumažinti balai. Kita išmaniųjų problema yra, jog kaip mokslininkai besakytų, kad interaktyvūs žaidimai, išmanios lentos gerina gimnazisto žinių bagažą, vadovėlių ar kitokio pobūdžio knygių vis tiek prireiks. Knygų skaitymas lavina vaizduotę, knyga gali būti pasiekiama dažniau (iš įrenginio, kuris yra nepakrautas, yra mažai naudos). Dažnai vaikštant po Senamiestį, išgirstu mažus vaikus, kurie kalba: „ Tėvų paprašiau, kad padovanotų gimtadienio proga PlayStation 4, o jie man padovanojo knygą!“. Tai priverčia susimąstyti apie senasiąs vertybes, kai iki pilnos laimės užtekdavo žaislinės mašinėlės, naujų sportbačių ar „Hario Poterio“ sagos romano. „Namų darbams skiriu apie 1 - 1,5 valandos, jeigu dar kontroliniams reikia ruoštis, tai daugiau. Telefonas būna visur su manim: per pertraukas, kai važiuoju nuo vienos  vietos iki kitos, nes klausausi muzikos, naršau po intenetą, rašinėjuosi su draugais“,- teigia Gabija.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Taigi, Naujosios technologijos yra kaip virusas, nuo kurio galime pasveikti kuo mažiau naudodamiesi jomis, leisdami savo atžaloms naudotis ne nuo ankstyvo amžiaus. Geriau pamokinkime juos žvejoti, iškyliati ar kitaip mėgautis gamtos suteiktomis dovanomis.
Lankytojai:873
Reitingas: (2 vertintojai)
Sukūrimo data:04/10/16
Paskutinieji pakeitimai:04/11/16
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį