SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 14 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Ar vaikai mokykloje jaučiasi gerai?
Turbūt retas mokinys pasakys, kad nori eiti i mokyklą. Mano nuomone, mokykla turėtų vaikus ruošti gyvenimui. Aš pats mokyklą laikau kaip būtiną socialinį eksperimentą, kuris padeda socializuotis visuomenėje. Tačiau ar mokiniai būtinai turi būti įsprausti į tokius griežtus rėmus. Todėl aš noriu padiskutuoti, ką būtų galima pakeisti, kad mokinys mokykloje jaustųsi gerai ir norėtų eiti i mokyklą.
Visų pirma pamokų pradžia 8 valandą yra per anksti. Vaikai dar būna apsnūdę. Todėl jų koncentracija nukenčia. Aš pats pastebėjau, kad geriau susikaupiu per 3-4, nei 1-2 pamokas. Todėl manau, kad pamokos turėtų prasidėti nuo dešimtos valandos, nes vaikai būtų žvalesni, jų nuotaika ir mokslo rezultatai kur kas pagerėtų.
Nemažiau svarbus veiksnys, kodėl mokiniai nemėgsta mokyklos yra kontroliniai arba atsiskaitomieji darbai. Aš pats į mokyklą eičiau su didesniu džiaugsmu, jei kiekvieną dieną nejausčiau streso dėl kontrolinių. Aš nesakau, kad kontrolinių nereikia visai. Jie netgi yra naudingi, nes taip moksleivis pasitikrina savo žinias, supranta, kur jam reikia dar pasitempti. Tačiau mano nuomone, jie turėtų būti rečiau skiriami. Tarkim pas mus mokykloje retai yra diena, kad nebūtų nors vieno atsiskaitomojo darbo. Puikus pavyzdys yra Amerikos ar Europos mokyklos. Šiose šalyse mokiniai turi dalyko egzaminą, kurį mėnesio pabaigoje privalo atsiskaityti. Todėl jie jaučia didesnę įtampą mėnesio gale, o ne visą mėnesį, kaip ne retas mokinys Lietuvoje.
Vaikai mokykloje vidutiniškai praleidžia po 8 valandas, todėl aš manau joje turėtų būti jauki aplinka. Pavyzdžiui mūsų kabinetai ir koridoriai yra tamsūs ir niūrūs. Jiems reikėtų daugiau natūralios šviesos ir spalvų, kad aplinka kuo labiau primintų namus. Mano nuomone, jaukumas turi didžiulę įtaką pačio mokinio savijautai. O tas pilkumas ir niūrumas primena kalėjimo aplinką.
Taigi, mokykla turėtų teikti teigiamas , ne neigiamas emocijas. Vaikai mokyklose praleidžia daugiau nei 12 metų. Retas moksleivis pabaigęs mokyklą pasako, kad norėtų grįžti į mokyklą. O jei taip ir sako, tai jis turi omeny savaitgalius, atostogas, o ne tada kai sėdėjo suoluose. Todėl aš manau reikia kažką keisti, kad mokykloje vaikai jaustųsi gerai ir kiekviena diena teiktų džiaugsmą. Nes gyvenimas per trumpas, kad blogai praleistume tuos 12 gražiausių jaunystės metų.
Lankytojai:841
Reitingas: (2 vertintojai)
Sukūrimo data:04/10/16
Paskutinieji pakeitimai:04/10/16
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį