SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 13 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Mobilusis telefonas − nedidelio galingumo radijo siųstuvas imtuvas, perduodantis ir priimantis informaciją elektromagnetinėmis bangomis; telefonas.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Mobilusis telefonas yra universali bendravimo ir informacijos gavimo, perdavimo, taip pat komunikacijos priemonė. Juo galima ne tik skambinti ir priiminėti skambučius, bet ir siųsti bei gauti įvairaus turinio žinutes (SMS, MMS), fotografuoti, filmuoti, įrašyti garsą, klausytis muzikos, prisijungti prie mobiliojo interneto ir interneto tinklalapių, naudotis mobiliosios bankininkystės paslaugomis, žiūrėti televiziją ar naudotis vaizdo skambučiais. Į naujesnių modelių mobiliuosius telefonus diegiamos vis naujos funkcijos bei programos.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Daugelyje valstybių daugiau kaip pusė gyventojų naudojasi mobiliaisiais telefonais, o jų rinka sparčiai auga. Kadangi mobilieji telefonai tampa vis svarbesne mūsų gyvenimo dalimi, daugėja diskusijų bei tyrimų jų poveikio žmonių sveikatai klausimais. Lietuvoje, palyginti su ES vidurkiu, mažiau žmonių mano, jog mobilieji telefonai stipriai veikia jų sveikatos būklę (23 proc.). Mūsų šalyje taip pat mažiau tikinčių, kad telefonai turi didelę įtaką sveikatos būklei (19 proc., ES – 26 proc.). Dėl elektromagnetinių bangų poveikio sveikatai susirūpinę 39 proc. apklaustų lietuvių.
Tyrimai
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Penkerius metus Danijoje, Švedijoje, Italijoje, Britanijoje, Kanadoje ir Australijoje buvo atliekami stebėjimai, kaip elektromagnetiniai laukai veikia žmogaus organizmą. Buvo stebimi sergantieji vėžiu, kurie naudojosi mobiliuoju telefonu, siekiant nustatyti, ar yra ryšys tarp ligos progreso ir elektrinio lauko. Visgi, mokslininkai konkrečių rezultatų tyrimų metu negavo – patikimų įrodymų, jog mobilieji telefonai lemtų vėžinių ligų atsiradimą ar vystymąsi nėra iki šiol.
Poveikis žmogaus klausai
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Kalbant apie mobiliųjų telefonų poveikį žmogaus klausos kokybei, atrodytų, jog neigiama pastarųjų įtaka neišvengiama:  mobilieji telefonai pokalbio metu priglaudžiami prie ausies kaušelio, todėl elektromagnetinių bangų poveikis vidinės ausies funkcionavimui bei klausai lyg ir turėtų būti nenuginčijamas. Prieš keletą metų buvo atlikta nemažai tyrimų, siekiant išsiaiškinti mobiliojo telefono poveikį žmogaus klausai, tačiau sveikatos pakitimų nerasta lygiai kaip ir tiriant vėžinių susirgimų priežastis.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Visi baiminasi mobiliojo telefono skleidžiamų elektromagnetinių bangų poveikio, tačiau techniškai tvarkingas telefonas skleidžia elektromagnetines bangas, atitinkančias leistiną normą, ir žmogaus sveikatai neigiamos įtakos neturi. Tačiau jeigu yra pažeista antena, elektromagnetinis spinduliavimas gali gerokai viršyti normą. Tačiau vėlgi, mobiliųjų telefonų neigiamas poveikis nervų sistemai,galvos kraujotakai bei širdžiai moksliškai nepatvirtintas.
Lankytojai:924
Reitingas: (3 vertintojai)
Sukūrimo data:04/10/16
Paskutinieji pakeitimai:04/10/16
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį