SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 52 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Popamokinių veiklų nauda mokiniui

Turbūt viena iš dažniausių frazių, girdimų iš paauglio lūpų, yra „neturiu ką veikti". Grįžęs iš pamokų dažnas mokinys tinginiauja, todėl jo tėvams yra tikra problema rasti, kaip užimti savo atžalą, jog jis nenuobodžiautų. Iš savo kaip mokinio pusės galiu teigti, jog užimtam gali būti labai lengva, o ta veikla be galo naudinga jaunam, savo gyvenimo kelio beieškančiam žmogui. Pateiksiu kelių būrelių bei popamokines veiklos, esančių Kauno "Santaros" gimnazijoje, pavyzdžius, kurios teikia jaunam žmogui daugybę naudos.
Debatai
Pirmoji veikla, skirta ugdyti mokinio minčių reiškimą bei mąstymą, yra debatų klubas. Debatai - tai pati seniausia diskusijų forma, kuomet paeiliui išklausomos abi, vienu klausimu ˜˜˜˜diskutuojančias puses, po to galiausiai išrenkant vieną laimėtoją. Šioje diskusijoje laimi ta pusė, kuri savo argumentais nustelbia opoziciją ir įtikina teisėjus savo teiginių svarumu. Ši veikla yra ypač naudinga mokiniui, nes, norint pasiruošti artėjančiam debatui, reikia domėtis ta tema, kuri dažniausiai būna susijusi su politika ir šių dienų aktualiomis. Pavyzdžiui, viena iš debatų temų buvo šių dienų didžiausia problema laikoma pabėgėlių krizė. Mokinys pradeda domėtis politika bei praturtina savo mąstyseną įdomiomis mintimis iš varžovų pusės bei pradeda kurti savo požiūrį į valdžią bei įvairias aktualias. Taip pat, dažniausiai debatai vyksta anglų kalba, tad tobulinami šios kalbos kalbėjimo įgūdžiai. Paaugliui tuomet atsiveria geresnės galimybės ateityje, nes šiuolaikinis žmogus neįsivaizduojamas be anglų kalbos įgūdžių.
Savivaldos taryba
Kita veikla, ugdanti jauną žmogų, tai mokinių savivaldos taryba, esanti kiekvienoje mokykloje. Ji rūpinasi mokyklos bei jos bendruomenės narių gerove. Ši mokinių įstaiga yra ir Kauno „Santaros˜ƒ“ gimnazijoje. Joje esantys mokiniai nori užtikrinti, jog mokykloje kiekvienas jaustųsi kuo geriau. Į jų veiklą įeina renginių organizavimas, mokyklos atmosferos keitimas bei mokinių atstovavimas gimnazijos atžvilgiu. Šioje taryboje esantys mokiniai išmoksta įvairių ateities gyvenime bei darbe praversiančių įgūdžių - tai iniciatyvumas, darbštumas, komandinis darbas. Taip pat, tarybos nariai atstovauja mokyklą Lietuvos mokinių savivaldos (LMS) susirinkimuose, kurių metu priimti sutikimai tvirtinami visose Lietuvos mokyklose. Mokinys supranta, jog jo iniciatyva ir pastangomis gali būti padaryta kas nors svarbaus, tad paauglys gali surasti savo vietą pasaulyje bei atrasti savo gyvenimo kelią.
Liaudies šokiai
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Mėgiamiausia mokinių veikla Kauno „Santaros“ gimnazijoje yra tautinių šokių kolektyvo „Santariečiai“ lankymas. Ši šokėjų bendruomenė jau seniai žinoma ne tik Kaune, bet ir Lietuvoje, kaip tradicijų puoselėtoja. Čia mokiniai ugdomi svarbiausių pilietiškų vertybių. Pasirodydamas scenoje, paauglys atsikrato scenos baimės, todėl jam yra lengviau šnekėti prieš auditoriją ar būti žmonių minioje. Ši fizinė veikla padeda jaunuoliui būti sveikam bei geros fizinės formos. Šis kolektyvas pasirodo daugybėje Lietuvos miestų. Taip pat, tautiniai šokiai padeda mokiniui pakeliauti po pasaulį, kadangi  kiekvienais metais šokėjai aplanko įvairias šalis, kaip Italija, Kroatija bei kitos. Taigi, ši veikla yra ypač įdomi ir naudinga.
Šiuolaikinis paauglys turi ganėtinai anksti pasirinkti savo gyvenimo kelią. Pasirinkti, kuo jis nori būti gyvenime, gali padėti popamokinė veikla, kuri išugdo įvairias vertybes, padedančias ateities gyvenime. Tai darbštumas, komandinis darbas, patriotizmas bei domėjimasis įvairiomis gyvenimo aktualiomis. Įvairia veikla užimtas jaunuolis ugdo save bei tai jam padeda suprasti, ko jis nori savo dar tik prasidedančiame gyvenime.
Lankytojai:909
Reitingas: (5 vertintojai)
Sukūrimo data:04/10/16
Paskutinieji pakeitimai:04/11/16
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį