SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 19 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Literatūra, kurią šiandien renkasi paaugliai
 Nuo pat mažų dienų daugelis susipažįstame su literatūra. Nuo plonų vaikiškų knygelių iki storų pasakų knygų, kurias mums skaito tėvai, vyresnis brolis ar sesuo. Bėgant metams vaikai išauga iš taip mylėtų pasakų ir ieško, kas labiau tinka jų pasikeitusiam mąstymui. Kadangi vaikiškos knygos jau išaugtos,  tenka dairytis į paauglių literatūrą.  Įdomu, kokią literatūrą šiandien renkasi paaugliai.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
 Per 2015 metus Lietuvoje vaikams ir paaugliams buvo išleista apie 580 knygų.  Iš šių knygų daugumą sudaro literatūra vaikams. Bibliotekos darbuotojai pastebi, jog lietuvių autoriai kuria mažiesiems, o paaugliams rašo tikrai mažai.  Galbūt dėl to jaunuoliai renkasi verstines knygas. Pasak bibliotekos pateiktų duomenų 7-12 klasių moksleiviai renkasi labai įvairias knygas. Nors kai kuriems iš jų vis dar patinka knygos apie Harį Poterį, o mėgstamais autoriais laikomi F. Burnett, E. Blyton ar A. Lindgren, tačiau didžioji skaitytojų dalis renkasi knygas, kuriose pasakojama apie augančiam ir bręstančiam jaunuoliui artimas temas. Pastaruoju metu populiariausiais kūriniais paauglių tarpe tapo - J. Dashne  „Bėgantis labirintu“, S. Collins „Bado žaidynės“ bei jos tęsiniai.  Taip pat neretai labiausiai skaitomos knygos yra tos, pagal kurias buvo sukurti serialai ar filmai. Kaip vienas geriausiai žinomų atvejų „Saulėlydis“ ar „Liežuvautoja“. Birštono viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriaus vedėja, mano, kad vaikų ir paauglių literatūros padėtis nėra tokia jau prasta, bet, deja, pasitaiko ir spalvingų menkaverčių knygų. Tenka pripažinti, jog anksčiau skaitydavau daug paauglių kategorijai priskiriamų knygų, bet negaliu teigti, kad jos paliko neišdildomą įspūdį. Galiu teigti, jog pastaruoju metu paaugliai renkasi literatūrą dažniau pagal jos populiarumą, o ne vertybių gausą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
 Paaugliai nevengia pripažinti, jog mėgsta rinktis lengvo romantinio pobūdžio knygas. Žinoma, yra ir tokių, kurie linkę rinktis tarp vadinamųjų problemos romanų. Šiose knygose tokie gerai žinomi paauglių rašytojai kaip Johnas Greenas, Melvinas Burgessas, Davidas Levithanas, neretai laikomi pernelyg kontraversiškais, nebijo gvildenti svarbiausias problemas, su kuriomis susiduria jaunimas: paauglių santykiai su šeima ir draugais, draugystės samprata, alkoholio bei narkotikų vartojimas, bėgimas iš namų, ir dar daugiau. Dėl šių knygų turinio neretai nerimauja paauglių tėvai. Tačiau šių dienų paaugliai žino daug daugiau nei prieš dešimtmetį, taigi tai galbūt kaip bandymas bendradarbiauti su jaunuoju skaitytoju ir parodyti problemų sprendimą.  Akivaizdu, kad kai kurie paaugliai rinkdamiesi knyga joje ieško dalelės savęs, jog knygoje esančios mintys būtų artimos ir gerai suprantamos. Galiu teigti, jog jie puikiai skiria nuoširdžias knygas nuo paviršutiniškų.
 Taigi, paauglių literatūra šiandien yra itin įvairi. Jaunuoliai gali rinktis iš įvairiausio pobūdžio kūrinių. Tik, deja, ne visi renkasi knygas, kurios turi daugiau vertybių savyje negu populiarumo laurų pardavimų skiltyje.
Lankytojai:816
Reitingas: (2 vertintojai)
Sukūrimo data:04/10/16
Paskutinieji pakeitimai:04/11/16
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį