SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 11 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Kuo būti?
Profesijos pasirinkimas yra vienas svarbiausių ir reikšmingiausių  žmogaus pasirinkimų, kuris lemia tolesnio gyvenimo kokybę. Turbūt ne vienas moksleivis su nerimu laukia to laiko, kai teks rinktis profesiją. Juk tik nedaugelis laimingųjų nuo mažens žino, kuo nori būti, ir to tikslo siekia. Kitiems vaikystės svajonės ir planai pradeda atrodyti kvaili, suaugusiųjų patarimai - beverčiai, o pats, pradedi, nebesupranti, ko nori iš savęs ir kitų. Tad ką daryti, kad pasirinkti profesiją būtų lengviau?
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Dauguma mokinių nežino kokias pamokas pasirinkti, kuo būti ateityje, taigi jiems tai sukelia stresą. Pirmam žingsniui žengti gyvenime reikia daug drąsos, todėl norint teisingai pasirinkti labai svarbu pažinti save, žinoti savo norus, gabumus ir galimybes. Reikia tiesiog pradėti rimtai mąstyti apie tai, neatidėlioti vėlesniam laikui ir suprasti pasirinkimo svarbą. Vieno tyrimo duomenimis, tik 38 procentai Vilniaus miesto vyresnių klasių moksleivių ir tik 28 procentai dvyliktokų yra pasirinkę profesiją. Pasak Vilniaus pedagoginės psichologinės tarnybos psichologės Nilos Kočiūnienės,  blogiausia yra viską palikti atsitiktinumui. Nuo to kenčia patys moksleiviai.

Kita dalis mokinių jau žino kuo nori tapti arba bent linksta kokia nors kryptimi. Tačiau jie taip pat neišvengia streso, nes abejoja ar gerai pasirinko ir viską apmąstė. Psichologė Nila Kočiūnienė sako, kad vis daugiau dešimtokų ateina pasikonsultuoti, koks jų apsisprendimas dėl profilio ir kartu būsimos profesijos būtų geriausias. Ateina ir jau apsisprendę, tik norėdami pasitikrinti, ar jų pasirinkimas yra teisingas.
Sėkmingai pasirinkti profesiją „pirmu šūviu“ labai sunku, todėl reikia nebijoti nusivylimų ar nesėkmių. Vienos vienintelės formulės į sėkmingą profesijos pasirinkimą nėra, tačiau keli paprasti aprašyti patarimai gali palengvinti šį svarbų gyvenimo žingsnį.
Lankytojai:1040
Reitingas: (4 vertintojai)
Sukūrimo data:04/10/16
Paskutinieji pakeitimai:04/12/16
Įvertinkite šį straipsnį:
PavadinimasAutoriusAtsakymaiPaskutinysis atsakymas
pavyzdiaiRita Baltrušaitienė004/17/16
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį