SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 20 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Ar PUPP egzaminai yra svarbūs?
   Kiekvienais metais, kiekvienas dešimtokas laiko pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo (PUPP) egzaminus. Manau, kad daugumai moksleivių, kaip ir man, kyla klausimai: ar šie egzaminai yra reikšmingi, ar svarbūs? Todėl šiame straipsnyje norėčiau pareikšti savo požiūrį į dešimtos klasės egzaminų svarbą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
   PUPP egzaminai yra ištiktųjų svarbūs. Šių patikrinimų dėka sužinai savo žinių lygį, gali įsivertini, ar moki, bei išsiaiškinti, ką reikia tobulinti. Apklausus bendraklasius beveik visi atsakė, kad PUPP egzaminai yra svarbūs vien dėlto, kad sužinai savo žinių lygį. Taip pat dešimtos klasės egzaminai yra svarbūs, nes jie lyg praktika prieš baigiamuosius dvyliktos klasės egzaminus. Jų metu patiri jaudulį, susiduri su baime - taip pat juk bus ir dvyliktoje klasėje. O ką jau kalbėti, jog įgyji patirtį, gilini žinias rengdamasis egzaminams bei kalbant prieš auditoriją. Dar vienas dalykas įrodantis PUPP egzaminų svarbą, jog mokiniai žinodami rezultatus gali nuspręsti, kokiu lygiu toliau ketina mokytis. Pavyzdžiui anglų kalbos lygio nustatymo testas parodo, kokiu lygiu A2, A1 ,B2 ,B1 mokinys vienuoliktoje klasėje turėtų gilinti anglų kalbos žinias arba tarkim matematikos egzamino rezultatas parodo, kokio lygio A ar B žinias įgijai, tai reiškia, kad egzaminai pataria, kokį lygį pasirinkti pagal kiekvieno galimybes.
   Kita vertus, PUPP egzaminai gali būti labai sureikšminami mokytojų nors neturi didelės reikšmės ateityje. Pavyzdžiui, kalbėjau su pusbroliu, jis man pateikė faktų, kad PUPP egzaminai nėra tokie svarbūs. Visu pirmą, šių egzaminų rezultatai niekam neįdomūs stojant į universitetą ar ieškantis darbo. Antra, mokytojai sako „ jei neišlaikysite egzamino nebūsite perkelti į aukštesnę klasę” galiu pasakyti, tai nėra visiška tiesa, žinau daug mokinių, kurie mokėsi pakankamai blogai, neišlaikė egzaminų ir vis tiek buvo perkelti į kitą klasę, aišku, tai labai priklauso nuo gimnazijos, mokytojų.
   Taigi, PUPP egzaminai tikrai yra reikšmingi ir svarbūs mokiniui, nes:
•   sužinai savo žinių lygį
•   supranti, pajauti, kaip bus per baigiamuosius egzaminus
•   įgyji patirties, gilini turimas žinias
•   egzaminų rezultatas parodo, kokį lygį tam tikro dalyko reikėtų pasirinkti.
O mokyklos, gimnazijos turėtų griežčiau elgtis su mokiniais, kurie neišlaiko egzaminų.
Lankytojai:2511
Reitingas: (5 vertintojai)
Sukūrimo data:04/10/16
Paskutinieji pakeitimai:04/11/16
Įvertinkite šį straipsnį:
PavadinimasAutoriusAtsakymaiPaskutinysis atsakymas
PUPPRita Baltrušaitienė004/17/16
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį