SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 17 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Smurtas šeimoje
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Smurtas šeimoje -  viena labiausiai paplitusių ir sistemingų žmogaus teisių pažeidimo formų. Tai pasikartojantis ir dažnėjantis ciklas fizinio, žodinio, dvasinio įžeidimo, tikintis kontroliuoti, gąsdinti ir bauginti. Smurto namuose objektais gali būti bet kuris šeimos narys, tačiau absoliuti dauguma smurto šeimoje aukų yra moterys. Smurtinio elgesio  tikslas dažniausiai yra pademonstruoti jėgą ir galią kito asmens atžvilgiu.
Smurto šeimoje formos:
Fizinis smurtas;
Psichologinis smurtas;
Seksualinis smurtas.
Vaikas patiriantis arba matantis smurtą šeimoje, yra psichologiškai traumuojamas. Tai gali pasimatyti jo elgesyje, jo šeimos atvaizdo aprašyme, jo išvaizdoje. Didesnė tikimybė , kad žmogus smurtaus šeimoje arba savo gyvenime, jeigu jis pats/pati patyrė arba matė smurtą. Tokie žmonės linkę nepasitikėti aplinka ir visur įžvelgti agresiją. Tai yra natūralu, nes jis savo vaikystėjė/paauglystėjė gyveno smurte. Dažnas atvejis, kad mergina, kuri gyveno šeimoje kur tėvas smurtauja prieš motiną, nelinkus į šeimos kūrimą ir į betkokį bendrą gyvenimą su vyru.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Žmogus, kuris patiria smurta, dažnai gėdijasi arba bijo apie tai pasakyti, bet jeigu jis tylės ir niekas jo nedrąsins vieną dieną jis gali žūti. Tam yra įkūrta daug organizacijų, kurios bendrauja su smurto aukomis.
Per tris mėnesius smurto artimoje aplinkoje užregistruoti 7 524 pranešimai apie galimą smurtą artimoje aplinkoje.
Nustačius smurto artimoje aplinkoje atvejus, pradėti 2 527 ikiteisminiai tyrimai.
Pradėtuose ikiteisminiuose tyrimuose didžiausią dalį nukentėjusiųjų nuo smurto sudaro moterys – 2 110, nepilnamečiai - 238, vyrai - 223. Pradėtuose ikiteisminiuose tyrimuose, susijusiuose su smurtu artimoje aplinkoje, 2 125 įtariamieji yra vyrai, 101 moteris, 22 nepilnamečiai.

Lankytojai:873
Reitingas: (1 vertintojai)
Sukūrimo data:04/10/16
Paskutinieji pakeitimai:04/12/16
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį