SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 13 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Vandalizmas ar menas?
„Graffiti” – įvairūs nupiešti, išbraižyti ar kitaip pavaizduoti piešiniai, vaizdai, įrašai ant gatvės statinių sienų ir panašių paviršių, panaudojant dažus, rašalą.
Tikriausiai dažnai eidami gatve pastebime įvairių aplinkoje išsiskiriančių detalių, vienos jų, tai – „graffiti“ piešiniai. Jų pasitaiko įvairių ir įvairiausiose vietose. Dažnai dėl šių piešinių kyla daug diskusijų ir jų metu ginčijasi dvi skirtingos pusės. Viena pusė už šį meną, o kita pusė savo argumentais bando įtikinti, jog tai yra blogai. Aš taip pat šiame reikale matau dvi skirtingas puses. Už ir prieš.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Mano nuomone šie grafičiai dažnai atsiduria ne savo vietoje, tai yra ant gyvenamųjų pastatų, ant kultūrinių objektų ir panašiai. Dažniausiai jie čia nupiešiami be savininko leidimo, jam nežinant. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai vandalai išniekina politikų namus taip protestuodami prieš jų veiklą ar norėdami išlieti pyktį ant jų. Taip pat būtų galima iškirti piešinius ir ant traukinių, kurie ten atsiranda ne be tų pačių vandalų pagalbos. Šie atvejai yra ir turėtų būti sulyginami su vandalizmu.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Yra ir geroji grafičių pusė, tai – legalus menas. Kai piešinys ant sienų ir kitų paviršių nupieštas su visais leidimais tai yra tikras gėris. Pavyzdžiui: prie Kauno pilies ant pastato sienos yra nutapytas milžiniškas žmogus su pypke. Ir aš manau, kad tai yra labai geras pavyzdys, kaip „graffiti“ tipo piešinys gali puošti aplinką, o ne teršti. Tačiau jei nori išreikšti save šiuo menu tau nebūtina prašyti įvairių leidimų. Įvairiose pasaulio vietose atsiranda vis daugiau vietos, skirtos šiems menininkams su tikslu sumažinti graifičių skaičių neleistinose vietose. Aš manau, kad ten turėtų pasitraukti visi vandalai.
Taigi, akivaizdu, kad „graffiti“ meną galime skirstyti į dvi grupes, gerąją ir blogąją. Norint, kad tai teiktų džiaugsmą, o ne pyktį, tuo užsiimkime tam skirtose vietose.
Lankytojai:985
Reitingas: (1 vertintojai)
Sukūrimo data:04/11/16
Paskutinieji pakeitimai:04/11/16
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį