SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 51 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Jaunieji mokslininkai susitinka Kauno „Santaros“ gimnazijoje
Jaunųjų mokslininkų konferencija - jau tradicija spėjęs tapti Respublikinis renginys Kauno ,,Santaros" gimnazijoje. Kiekvienais metais organizuojama ji leidžia mokiniams pasijusti tyrėjų vietose ir pristatyti savo per metus ar dar ilgiau ruoštus tiriamuosius darbus.
2016 – ųjų metų balandžio 22 – ąją dieną vykusiame renginyje dalyvavo apie 100 – ą  moksleivių ir buvo pristatyta 77 parengti darbai, kurie varžėsi tam tikrose sekcijose, kurių - net septynios. Dviejose gamtos mokslų, menų, lietuvių kalbos, užsienio kalbų,  socialinių mokslų ir tiksliųjų mokslų  - kiekvienoje sekcijoje po kelias dešimtis netikėčiausių ir įvairiausių pristatymų, gniaužusių kvapą ne vienam.

Jaunųjų mokslininkų konferencija ,,Pamatyk, atrask, tyrinėk" buvo atidaryta gimnazijos tautinių šokių kolektyvo narių įnešant iškilmingą ugnį. Sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorė Asta Karlienė, Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto prodekanė doc. dr. Asta Aliūkaitė ir Kauno miesto mero pavaduotojas Vasilijus Popovas. Taip pat, neapsieita ir be tradicinio madų šou „Eko stilius 2016“, kurį su mokytoja Eugenija Bitkevičiene priešaky pristatė ir rengė 2 – ų klasių gimnazistai. Vėliau pristačius komisijos vertintojus, gimnazistui atlikus kūrinį, gimnazijoje prasidėjo šurmulys - visi išsiskirstė į tam tikras sekcijas, kuriose prasidėjo darbų pristatymai.

„Moksleiviai daro tokius darbus, kuriuos daro studentai.“ – stebisi gimnazijoje viešėję dėstytojai
iš universitetų, išvydę temas, kurias tyrinėjo mokiniai. Nuo senovės laikų iki šių dienų technologijų, nuo sudėtingiausių cheminių reakcijų ar matematinių uždavinių iki lietuvių ar užsienio kalbų raiškos ir istorijos. Be abejo, kiekvienas darbas buvo įdomus ir unikalus, tačiau bene svarbiausi dalykai, kuriuos atskleidė moksleiviai – tai oratorystės gabumai, išradingumas, kūrybiškumas ir įtaigumas pristatant darbus.

„Jaučiuosi puikiai. Buvo trūkumų, buvo nesklandumų, bet juos pašalino noras dirbti, pasiekti savo tikslą (pristatyti pačiai įdomią temą ir ja sudominti klausytojus), taip pat mokytojų ir vertintojų bei draugų, artimųjų parama.“ – dalijasi įspūdžiais Kauno „Santaros“ gimnazistė Aistė. Mergina isitikinusi, jog ši konferencija padėjo jai praplėsti akiratį ir lavinti savo įgūdžius kalbant prieš auditoriją ir įtaigiai pristatant projektą.

Tad, iš tikrųjų, stebina ne tik moksleivių darbai, bet ir žinios, kurias jie įgijo jų darymo metu. Džiugu, jog jų požiūris į pasaulį prasiplėtė, į savo tiriamą dalyką ir kasdienį gyvenimą turėjo progą pažvelgti kitu kampu, sužinoti tai, kas mokinius domino, ir galbūt tai, ko nežinojo iki šių dienų.
Na, o ši Jaunųjų mokslininkų konferencija buvo iškilmingai uždaryta apdovanojus visus geriausius jaunuosius mokslininkus, įsiamžinus nuotraukose ir gimnazijos tautinių šokių kolektyvo „Santariečiai“ atstovams išnešus konferencijos ugnį, kuri kitais metais jaunuoliams vėl uždegs norą tyrinėti.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Lankytojai:945
Reitingas: (1 vertintojai)
Sukūrimo data:04/26/16
Paskutinieji pakeitimai:04/26/16
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį