SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 6 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Neįgaliųjų poreikių patenkinimas
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Neįgaliųjų vėžimėlis
Daugelis Lietuvos mokyklų nėra pritaikytos neįgaliesiems, nors visos viešosios įstaigos turi būti pritaikytos neįgaliųjų poreikiams, byloja ne vienas įstatymas, bet ir įstatymo įgyvendinamasis teisės aktas. Jeigu vadovausimės vien dokumentais ir valdininkų aiškinimais, atrodys, kad visur tvarka. Tačiau realiai taip yra tik tol, kol su tuo nesusiduri – pats arba tavo artimasis neatsiduria neįgaliųjų vežimėlyje.
Kaip pavyzdį paimkime Kauno  „Santaros” gimnaziją. Maždaug 2016 metų pavasarį mokykla pradėta renovuoti, modernizuoti. Pastatė liftą ir tualetus neįgaliesiems. Deja, liftas visiškai nepraktiškas. Norint iki jo nusigauti, pirmiausia neįgalusis turi įveikti laiptelius, kad įeitų į mokyklą. Po to reikia užlipti į antrą aukštą ir vėl nusileisti į pirmąjį aukštą, tada jau nebelieka kliūčių pasiekti liftą. Vienintelis geras dalykas, kurį galima įžvelgti mokyklos biudžeto atžvilgiu yra toks, kad liftas naudoja mažai elektros energijos, todėl, kad jis yra labai nepatogioje vietoje ir juo niekas nesinaudoja. Taip pat nereikia pamiršti, kad kol mokyklos nepradėjo ,,kibinti” švietimo ministerija, kad reikia turėti neįgaliesiems pritaikytus tualetus tol, kol jų nebuvo, taip pat buvo ir su liftu.
Mano manymu liftas buvo pastatytas, nes taip yra rašoma dokumentuose. Kitas dalykas, liftas buvo statomas visiškai ne vietoje tam, kad juo nebūtų galima naudotis ir kad mokyklai nereikėtų mokėti papildomai už lifto sunaudotą energiją. Pavyzdžiui Kauno ,,Santaros” gimnazija galėjo liftą pastatyti šalia pagrindinio įėjimo ar prie galinio mokyklos įėjimo, kur būtų daug lengviau ir paprasčiau pasiekti jį.
Taigi, toks nusižengimas neturėtų būti paliktas nuošalėje. Mes siūlome ...
Rašykite man ir mes pasidalysime mintimis, kaip spręsti šią problemą, nes mūsų, sveikųjų pareiga padėti neįgaliesiems.
Lankytojai:804
Reitingas: (0 vertintojai)
Sukūrimo data:12/19/16
Paskutinieji pakeitimai:01/01/17
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį