SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 34 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Makyklose plinta "Technologinis smurtas"
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Daugeliui žmonių smurtas mokykloje asocijuojasi su  mokinių patyčiomis,  pravardžių klijavimu,  fizinėmis bausmėmis ir kitais nemaloniais daugelyje dalykais.  
Pasirodo, kad  technologijos pakeitė ir patyčių pobūdį, nes pastebima šio socialinio reiškinio evoliucija.  Pavyzdžiui,  Japonijoje,  kurioje tiesiog yra mobiliųjų telefonų kultas,  šie jrenginiai pastaraisiais metais vis dažniau pasitelkiami kaip smurto priemonė.  Neseniai atliktas tyrimas parodė,  kad šiuo metu apie 10 proc.  Japonijos moksleivių yra patyrę psichologinj smurtą (grasinimus,  patyčias ir f t) per  šiuolaikines komunikacijos priemones:  elektroninj paštą,  mobiliuosius telefonus, interneto dienoraščius.  Kibernetinis chuliganizmas sparčiai plinta visame pasaulyje.  Mokyklose dažniausiai pasitaiko šios  psichologinio smurto apraiškos:
-  kompromituojančių auka nuotraukų siuntinėjimas telefonu visiems klases draugams (ypač dažnos nuotraukos slapčia darytos tualete),  
- įžeidžiainčių komentarų rašymas klasės tinklalapyje ir kt.

Anot psichologu,  technologijomis paremtas smurtas gali būt dar pavojingesnis nei fizinis,  nes jį kur kas sunkiau pastebi suaugusieji mokytoja, tėvai.  Be to,  anonimiškumas apsunkina kaltininku suradimą.  Japonijoje jau užfiksuotas ne vienas atvejis,  kai technologinio asmuo persekiojami paaugliai nusižudė ar kėsinosi atimti sau gyvybe.  Šiemet ypač garsiai nuskambėjo atvejis,  kai iš gyvenimo pasitraukė aštuoniolikmetis,  kurio bendraklasiai  paskelbė internete jo nuogo nuotraukas ir reikalavo pinigų Kitas paauglys po psichologinio spaudimo mobiliuoju telefonu susirgo anoreksija,  pasitraukė iš mokyklos ir net keletą kartų mėgino žudytis. Psichologai pastebi,  kad tokius atvejis dažnai linkusios slėpti ir pačios mokyklos,  saugančios savo reputacija.
Lankytojai:899
Reitingas: (2 vertintojai)
Sukūrimo data:12/19/16
Paskutinieji pakeitimai:01/01/17
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį