SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 19 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Ar naudinga skaityti knygas?
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
"Dauguma žmonių skaito knygas", - sakydavome anksčiau. Dabar , turbūt negalime to taip drąsiai teigti. Žmonės vis labiau atsirenka dalykus, kurie jiems vienaip ar kitaip naudingi, o visa kita atmeta. Knygos kartais atsiranda prie pastarųjų sąrašo, tačiau, manau, kad taip elgiasi tik tie, kurie nesupranta, ką iš tikrųjų praranda.

Anksčiau knygų skaitymas buvo savotiška pramoga, atotrūkis nuo kasdienės rutinos. Dažnai žmogus leisdavo sau vakare, po sunkių darbų, atsipalaiduoti ir įsijausti į tai, kas pasakojama spausdintuose puslapiuose. Perskaitęs vieną ar kitą knygą, pasakodavo apie tai kitiems. Vaikams paūgėjus, tėveliai pirkdavo knygutes ir skatino juos domėtis, skaityti. Tokiu būdu buvo lavinami ne tik skaitymo įgūdžiai, bet ir vaizduotė. Knygų nauda buvo akivaizdi.

Dabar knygas dažnai pakeičia kompiuteriai ar televizija. Ir jei žmogui padovanojame knygą, jis dažniausiai tuo džiaugiasi. Nors knygų naudą vienareikšmiškai apibūdinti sunku, bet paskaičius keletą įdomių, suprantame – ji yra. Mes manome, kad skaitantys žmonės sugeba žymiai lengviau reikšti savo mintis, jų turtingesnis žodynas. Dauguma rišliai dėlioja sakinius ir gali papasakoti daug įdomių dalykų.

Mums knyga – ne tik pramoga, bet ir mokymosi šaltinis. Žinoma, informacijos ieškome ir internete, bet vis dažniau suprantame, kad tai, ką randu knygose – tiksliausia. Geros knygos skaitymas suteikia daug teigiamų emocijų. Netgi pastebime, kad savo kalboje kartais pavartojame vieną ar kitą frazę iš tam tikrų kūrinių. Tokius aspektus priimame kaip savo tobulėjimą.

"Knyga - tai indas, kuris mus pripildo, bet pats netuštėja",- kadaise pasakė A. Debruselis. Absoliučiai su juo sutinku. Kiekviena knyga skleidžia žinią, ir mes turime galimybę rinktis tarp nežinomybės ir naujų potyrių. Kiekvienas pasirenka savo kelią.
Lankytojai:569
Reitingas: (1 vertintojai)
Sukūrimo data:10/22/17
Paskutinieji pakeitimai:10/23/17
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį