SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 6 (0 registravosi)
Projekto „Kūrybinės partnerystės" pradžia arba pažintis su kūrybiniu agentu
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
„Vakar dirbau visą naktį ir užpildžiau vieno konkurso anketą“, – tarė mokytoja ir pranešė klasę užregistravusi į konkursą „Kūrybinė partnerystės“, tuo mus labai nustebindama. Smagu, kad pasisekė.  Prasidėjo mūsų kelionė teksto suvokimo KITAIP link. Pirmoji stotelė – susipažinimas su kūrybos agentu.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
PO SUSITIKIMO
      Pirmojo susitikimo metu agentas turi susipažinti su mumis, įvertinti, ką sugebame, kokie esame, ir išrinkti mums kūrėją. Taigi ką mes veikėme tą žvarbų penktadienį atėję į pirmas dvi pamokas susitikti su kūrybos agentu Pauliumi?
      Po nekantraus laukimo pagaliau pasirodė Paulius su lietuvių kalbos mokytoja. Ši jį pristatė. Tai buvo jaunas vyriškis, kaip paaiškėjo pamokos eigoje, jau turintis vaikų. Mums susėdus ratu, Paulius prisistatė, kas esąs, taip pat supažindino su kūrybos agento darbu, papasakojo, kaip viskas klostėsi paskelbus konkurso laimėtojus. Lietuvoje yra keletas kūrybos agentų. Kiekvienai laimėjusiai mokyklai parinkta po vieną, mums teko Paulius. Jis po šio susitikimo mąstys, kaip turėsime spręsti tekstų suvokimo problemą KITAIP. Tai galės būti filmo kūrimas, projekto rengimas kartu ar kt.
      Po ilgos įžangos kūrybos agentas tikrino mūsų reakciją, bent jau aš taip manau. Visiems atsistojus, liepė perduoti plojimą, bet ne paprastai, o su akylu akių kontaktu tam žmogui, kuriam perduodi plojimą. Po kelių ratų Paulius leido pakeisti kryptį, kaip norime, ar šauti įstrižai. Pastebėjau, kad mes nesame labai greiti ar staigūs, nes dažnai sustingdavome arba lėtai dirbdavome, tačiau, kaip ir visada, mums buvo labai linksma.
       Pažaidus smagų žaidimą, atėjo metas mums prisistatyti. Tai, kaip ir visa kita, pasirodė neįprasta. Paulius mus norėjo geriau pažinti, todėl prašė pasakyti ne tik savo vardą. Jis išdėliojo įvairius daiktus: žaislą kiaulytę, popieriaus lapą, knygutę, teptuką ir t. t., ir liepė pasirinkti kurį nors vieną, kuris mums labiausiai atspindi žodį „kūryba“. Daugelis paimdavo popieriaus lapą ar teptuką, bet, kadangi mes nepėsti, pasitaikė ir neįprastų atvejų, kai buvo pasirinkta saujelė grūdų ar mažas laivelis. Bendraklasiai sumąstydavo gilias įžvalgas žodžiui „kūryba“ ir pasirinkdavo netikėčiausią daiktą. Manau, jau tai mus skatino suvokti žodžius, o paskui ir tekstus KITAIP.
       Tą rytą Paulius buvo ne tik mūsų kūrybos agentas, bet ir sekretorius – daug ką fiksuodavo ir užsirašydavo apie mus, ir operatorius – mus vis fotografuodavo ar filmuodavo, todėl po prisistatymų teliko atlikti du dalykus – padaryti bendrą nuotrauką ir dar vieną bendrą projektuką. Mes sukūrėme muziką, o Paulius ją įrašė. Kiekvienas vis prisidėdamas turėdavo skleisti po mažą garsą, pavyzdžiui, sučepsėti ar treptelėti koja. Paulius buvo mūsų dirigentas ir parodydavo, kada reikia garsiau, kada – tyliau. Be galo linksma stebėti, kaip draugai mėgina garsiai sučepsėti liežuviu, net susilenkdami, nors tai, mano nuomone, neįmanoma, bet jie, aišku, bandė.
       Veikiausiai nesuklysiu už visus pasakydama, kad labai džiaugiamės, jog mokytoja mus užregistravo į minėtą konkursą, – pirmoji kelionės stotelė daugeliui iš mūsų patiko. Nors kol kas nelabai suprantame, kaip tai padės geriau suvokti tekstus, tačiau, esu tikra, viskas vyks nejučia, mums net nepastebint, užtat bus linksma ir smagu. Nė trupučio tuo neabejoju.
Daugiau apie KŪRYBINIŲ PARTNERYSČIŲ projektą Daugiau apie KŪRYBINIŲ PARTNERYSČIŲ projektą
Straipsnis SANTAROS tinklalapyje Straipsnis SANTAROS tinklalapyje
Lankytojai:675
Reitingas: (5 vertintojai)
Sukūrimo data:02/09/12
Paskutinieji pakeitimai:02/11/12
Įvertinkite šį straipsnį:
PavadinimasAutoriusAtsakymaiPaskutinysis atsakymas
.Justina Žiliukaitė003/10/12
Impressio eJournal © 2018 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį