SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 3 (0 registravosi)
Ateitis artėja

Tikriausiai ne kartą matėte filmuose ar reklamose, kaip ore atsiranda klaviatūra (tiksliau jos vaizdas) ir ja naudojantis įvedamas tekstas. Tai atrodo taip neįmanoma ir nerealu. Tačiau po 10 ar net mažiau metų tokias klaviatūras turėsime visi, o vaizdą matysime tiesiog ore.
Mokslas kuriantis tokias technologijas vadinamas holografija. Pati hologramų idėja atsirado jau 1947 metais, deja jos galėjo būti įgyvendintos tik po 1960 metų, kada buvo išrastas lazeris. Tačiau 3D holograma buvo išgauta 1972 metais. Taigi kaip matote 3D hologramų technologija yra sena kaip gyvenimas, tačiau kodėl ji iki šiol daug kam nežinoma ir nėra išplėtota?
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
3D holograma
Pirmiausia tai yra ganėtinai brangu. Antra tai yra labai nepraktiška, nes užima daug vietos ir tai tik vaizdas, kurį galima pasižiūrėti per televizorių. Ir trečia iki šiol nebuvo patogaus būdo kontroliuoti hologramas. Tačiau prieš kelis metus pasirodė žaidimų konsolės priedas „Kinect“. Jis ypatingas tuo, kad fiksuoja žmogaus judesius ir vartotojas savo judesiais gali kontroliuoti programas žaidimus ir panašiai. Sudėjus šias dvi technologijas, gaunasi stulbinami rezultatai – liečiamas vaizdas ore.
Gal daugelis ir tuo netiki, bet tai yra ateities technologija, kuri pakeis didžiąją dalį buities, taip pat, kaip dabar ją keičia liečiamieji ekranai, kurie dar prieš mažiau nei 10 metų buvo kažkokia naujovė iš kitos galaktikos. Ji turi didelį potencialą ir dėl to, kad hologramų dėka būtų atsisakyta visų mechaninių dalių, kurios susidėvi, tokių kaip klavišai.
Kaip ir nano-technologijos, hologramos yra naujovė, pakeisianti mūsų gyvenimą, o naujovės tai ir yra ateitis. Belieka tikėtis, kad šios naujovės neaplenks „Santaros“.
Lankytojai:1048
Reitingas: (9 vertintojai)
Sukūrimo data:03/06/12
Paskutinieji pakeitimai:03/06/12
Įvertinkite šį straipsnį:
PavadinimasAutoriusAtsakymaiPaskutinysis atsakymas
NaudingaBeatričė003/13/12
paskaityk!Anonimas103/13/12
:)Rusnė Tarvydaitė203/12/12
.Justina Žiliukaitė003/12/12
.Anonimas003/12/12
Impressio eJournal © 2018 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį