SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 23 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Europos Savanorių Tarnyba (EST)
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
  Savanorės vieno iš projektų metu
Kas gali būti smagiau už karštą vasaros dieną puikiai atliktą grakštų šuolį į gaivų tvenkinį, įsikūrusį prie senos kaip pasaulis obels, tolėliau už močiutės sodybos ar baltą žiemos dieną pažaisti sniego karą su draugais, kuriuos regis pažįsti visą gyvenimą? O jeigu pasiūlyčiau išbandyti ką nors naujo? Ka nors dar neatrasto, nematyto, nepatirto?
Europos savanorių tarnyba (EST, angl. European volunteer service, EVS) - tai tarptautinės savanorystės projektai jauniems žmonėms, kuriais siekiama ugdyti jų pilietiškumą, solidarumo jausmą, skatinti kitų kultūrų pažinimą, stiprinti tarpusavio supratimą ir toleranciją. Skamba gražiai, tačiau KAS TAI?
ST veikla (savanoriškoji tarnyba) gali vykti įvairiose srityse: kultūros, jaunimo, sporto, socialinės rūpybos, kultūros paveldo, meno, civilinės saugos, aplinkos, vystymosi bendradarbiavimo ir pan. Taigi, savanorystė yra labai plati sąvoka ir ką konkrečiai ji reiškia savanoriui, kiekvienas nusprendžia pats. Savanorystė - dalykas rimtas, tačiau į jį prievarta niekas tikrai nevaro ir primygtinai nesiūlo.
Dažniausiai užduodamas klausimas yra " o kiek man mokės už savanorystę?". Žmonės tuo metu, kai klausia, tikriausiai būna užsikimšę ausis, nes kitaip tikrai išgirstų ir suprastų kokio absurdiško klausimo paklausė. Juk "savanorystė" susideda iš dviejų žodžių "savas, savo" ir "noras". Jeigu už kiekvieną mūsų norą mums kas nors mokėtų, oi kaip smagiai gyventume!
Šiomis dienomis daugybė žmonių keliauja po pasaulį savanorystės būdu vien tam, jog išgirstų kuo daugiau kalbų, pamatytų kuo daugiau veidų ar kuo trumpiau užsiliktų vienoje vietoje. Kiti savanoriauja tam, jog iš gyvenimo pasisėmę patirties, galėtų ja dalintis su kitais žmonėmis, tik jau pastoviame ugdymo centre, greičiausiai gimtojoje šalyje, studijuojant tą vienintelę, ilgai ieškotą ir pagaliau surastą specialybę.
2006 metais viena savanorė iš Lietuvos išvyko į Guzo salą, priklausančią Maltai, pusantro mėnesio laikotarpiui. Savanorės užduotys buvo: kartu su Arka Respite centre gyvenančiais neįgaliais žmonėmis žaisti žaidimus, piešti, dainuoti, eiti į baseiną, žiūrėti DVD, padėti atlikti įvairius pratimus, mankštas, dalyvati kituose užsiėmimuose, taip pat juos maitinti, kartu tvarkytis kasdieninėje centro ruošoje. Vėliau savanorė teigė, jog savanoriškos tarnybos metu gavo tikrai daugiau nei pati davė. Didelį įspūdį merginai paliko tai, kad organizacijos vadovas ir daugelis darbuotojų buvo savanoriai. Pasikeitė ir jos požiūris į savanorišką darbą, vertybės, norai, ateities planai. Mergina sako, kad per EST atrado pačią save. Suprato ir surado tokį darbą, kurį dirbdama ji netik džiaugsis pati, bet ir džiugins kitus.
Savanoriavimas gali būti iššifruojamas ne tik kaip pagalba kitiems, bet ir kaip savo ateities kelio ieškojimas. O gal savanorystė taip smarkiai pakeis jūsų gyvenimus, jog Amūro strėlė pataikys slapčiausiu ir visai netikėčiausiu metu jūsų gyvenime? Juk verta surizikuoti ir išbandyti save...
Lankytojai:797
Reitingas: (6 vertintojai)
Sukūrimo data:03/06/12
Paskutinieji pakeitimai:03/06/12
Įvertinkite šį straipsnį:
PavadinimasAutoriusAtsakymaiPaskutinysis atsakymas
KlaidosAnonimas003/09/12
gražuAkvilė Jurgelėnaitė103/12/12
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2019 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį