SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 4 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Pastaraisiais metais pasaulyje kone kasdien keliama ekologijos problema. Internetas ir žurnalai pilni straipsnių, kaip gyventi ekologiškai. Per televiziją rodomos laidos, kuriose nagrinėjamas ,,žalias“ gyvenimo būdas. Mokslininkai vienu balsu tvirtina apie artėjančią ekologinę katastrofą.Kai kurie žmonės didžiuodamiesi pasisako naudojantys iš perdirbtų medžiagų pagamintus daiktus, kiti, burbtelėję ,,nauja mada“, numoja ranka ir toliau gyvena, kaip gyvenę. O gal visgi vertėtų atkreipti dėmesį?
Mums reikia DAR!
Žmonių skaičius pasaulyje kasdien auga. Tolygiai didėja ir natūralių išteklių vartojimas, o jų žemėje jau pradeda trūkti. Mokslininkai apskaičiavo, kad jei kiekvienas Žemėje gyvenantis žmogus gyventų kaip vidutinis europietis, išteklių poreikiui patenkinti prireiktų maždaug trijų tokių planetų kaip mūsiškė, jei kaip vidutinis amerikietis – penkių. Tačiau ką daryti? Visų pirma, prieš perkant įvarias prekes reikia gerai apsvarstyti, ar mums to tikrai reikia. Galbūt tai tik spontaniškas noras pirkti? Tokiu atveju nenaudojami daiktai dulka namų lentynose, o po to yra išmetami ir vėl perkami nauji. Dar blogiau, kai išmetamas maistas. Pirkėjas, apsvaigintas nuolaidų, perka viską, ką užmato, o vėliau dalis to maisto išmetama net nepradėjus valgyti. Išeitis – prieš einant į parduvę susidaryti reikalingų pirkinių sąrašą, pasiimti ribotą kiekį pinigų ir nepamiršti pavalgyti, kad neviliotų lentynose dailiai išdėlioti užkandžiai.
O kaip su atliekomis?
Dar viena opi problema – tarša. Vien Lietuvoje vienas gyventojas per dieną išmeta išmeta apie 2 kilogramus šiukšlių. Žmonės skatinami rūšiuoti atliekas, tam yra specialūs konteineriai, kai kur už atneštą popierių ar stiklo tarą net truputėlį sumokama, tačiau visuomet atsiranda žmonių, kurie į tai žiūri skeptiškai. Stop! Ar jūs norite, kad jūsų vaikai, anūkai ir dar daugybė kartų gyventų šiukšlyne? Kai kurioms atliekoms suirti prireikia net iki 900 metų! Juk nėra taip sunku paaukoti keletą minučių per dieną ir atskirai surūšiuoti stiklo, popieriaus ir plastiko atliekas. Taip jūs ne tik padėsite išsaugoti mūsų aplinką, bet ir pats pasijusite geriau. Nejau nėra gera žinoti, kad prisidedate prie pasaulio gelbėjimo?
Lašas po lašo...
Galiausiai, niekas jums nesiūlo rengtis rūbais iš plastikinių maišų ar laikraščių ir lakstant aplink aiškinti visiems ,,žalio“ gyvenimo tiesas. Tiesiog nepamirškite, kad visi, atrodo, nereikšmingi dalykai, kuriuos darote Žemės gelbėjimo vardan, galiausiai susideda ir tampa didele pagalba mūsų planetai, o jei tai dar ir madinga-kodėl gi ne?
Lankytojai:830
Reitingas: (2 vertintojai)
Sukūrimo data:03/06/12
Paskutinieji pakeitimai:03/06/12
Įvertinkite šį straipsnį:
PavadinimasAutoriusAtsakymaiPaskutinysis atsakymas
;]Anonimas003/11/12
:)Sonata Adomaitytė003/10/12
dailininkeiAkvilė Jurgelėnaitė003/07/12
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį