SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 1 (0 registravosi)
Kai uždanga nusileidžia...
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Penkerių metų mergaitė, šviesiais plaukais, rausvu kaspinu plaukuose, besistengianti atsistoti ant pirštų galiukų ir svajojanti šokti, šokti ir šokti. Rausvi, pūsti sijonėliai, rožių puoštės, daugybės žmonių dėmesys, aplodismentai ir ryškios šviesos. Visa tai - didžiausios mergaitės svajonės dalis - Baletas.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Mama po ilgų ginčų dėl vienadienių norų nuvedė šviesiaplaukę į baleto studiją. Rožėms ir aplodismentams buvo dar toli, pirmiau reikėjo išmokti patempti pirštus. Po dešimties metų atkaklaus darbo ir treniruočių rožėmis ir garsisias aplodismentais dar nekvepėjo. Iš trisdešimt mergaičių liko tik dešimt.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Dar po keturių metų, kai šviesiaplaukei jau buvo devyniolika, jų liko tik keturios. veidrodžių salė tapo antraisiais namais ir kasdien ten praleidžiamos penkios-šešios valandos pareikalaudavo didelio užsisipyrimo. Ji gaudavo gėlių, dėmesio, aplodismentų, bet ne tiek daug, kiek ji tikėjosi. Jos kasdienybe tapo skaudantys raumenys, kruvini kojų pirštai, nutrinti puantų ir vis mintyse aidantis ritmas "viens, du, trys, viens, du, trys.."
Bet ji šoko, šoko ir šoko. Ji pamiršdavo viską- skaudančius raumenis, nuovargį ar kruvinus pirštus- vos pradėjusi šokti. Nes jai šokti- tai gyventi.Ir jos svajonė tapo realybe. Muzika, aplodismentai, puantai ir prožektorių šviesos - tai jos gyvenimo deguonis, be kurio ji negalėtų išgyventi...
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Tad Baletas- ne tik saldumynų nevalgymas, bet ir juodas, kruvinas darbas. Nematome visos jo "virtuvės", visko, kas būna uždangai nusileidus ir žiūrovams išsiskirsčius. Nepastebime ilgų metų darbo, o tik dvi nuostabios, grakščios ekspresijos valandas. Tad bent jau išmokime jomis pasimėgauti...
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Lankytojai:914
Reitingas: (1 vertintojai)
Sukūrimo data:04/22/12
Paskutinieji pakeitimai:04/22/12
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
Impressio eJournal © 2018 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį