SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 8 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
           Tautosakos atpažinimas K. Borutos romane ,,Baltaragio malūnas''
Lapkričio mėnesį 1-osios A klasės mokiniai gavo užduotį susipažinti su lietuvių liaudies tautosakos motyvais. Visi mokiniai turėjo perskaityti Kazio Borutos romaną ,,Baltaragio malūnas''. Susipažinę su šios knygos turiniu, pagrindine mintimi, ėmėmės darbų.
Lietuvių kalbos mokytoja Rita Baltrušaitienė sugalvojo mums ypatingai įdomią užduotį. Paskirstyti į grupeles, mokiniai įvairiais būdais apibendrino skaitytą kūrinį, pateikė jį naudodamiesi su mums dar neįprastomis, tačiau įdomiomis priemonėmis. Visi mokiniai nagrinėjo skirtingus dalykus: Veikėjų charakterius, potekstes, Girvdainio ir Jurgos meile, kiti aprašinėjo malūno paveikslą ir pan.
Paklausti bendraklasiai, kokią nuomonę jie susidarė apie senuosius tautosakos tekstus, jie atsakė, jog  šie pasakojimai jiems yra įdomūs, juose daug įvairios magijos, burtų, pasakiškų būtybių, kiti, prieš susipažindami su tautosaka, manė, kad tai yra tik paprastos ir paviršutiniškos pasakos: ,,Maniau, kad tai tik seni ir neįdomūs tekstai, sutartinės. Tačiau K. Borutos kūrinys ,,Baltaragio malūnas'' paliko didelį įspūdį. Čia susipina fantastika su realybe, kurie verčia dar labiau įsijausti į kūrinį.''  Paskaitę ir įsigilinę į šią knygą, daugelis mokinių ,,Baltaragio malūne'' įžvelgė daugybę įvairiausių vertybių, paslėptų  minčių ir išminties. Mokiniai mano, kad ši knyga jiems buvo aktuali, kadangi ji parodė, kaip seniau gyveno žmonės, kad tikėjo įvairiais burtais ir velniais. Knygą sutapatino ir su meile, ir su kasdieninėm situacijom: ,,Su tuo staigiu įsimylėjimu, išėjimu iš proto, su viso kito pamiršimu. Taip pat artimos buvo įvairiausios kasdieninės situacijos, ginčiai, nesutarimai, pagundos. Manau, kad lygiai taip pat, kaip ir tais laikais, ši knyga aktuali žmonėms ir dabar. Šių dienų vertybės, ydos nors ir kažkiek keičiasi, jos vis tiek išlieka tos pačios, ir daugelį iš jų galime pritaikyti kiekvienas sau, ir neabejoju, kad galėsime ir ateityje...''  Knyga mus visus supažindino su lietuvių liaudies pasakose vaizduojamu velniu, kuris vis stengiasi sudrumsti žmonėms gyvenimą, jų laimę ir džiaugsmą. Autorius leidžia pačiam žmogui nuspręsti ir pajusti, kas yra tik sakmių pagrindinės detalės, o kas tikra. Kūrinys tarsi perkėlė mus atgal į praeitį, kuomet vieni malūną sukdavo, kiti dirbdavo pas kalvius, kai žmonės pragyvendavo iš pačių paprasčiausių dalykų, todėl ši sakmė mus tik dar labiau priartino prie šios paslaptingos, labai kasdieniškos ir ,,ūkiškos“ praeities.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Darbas grupėse mums išties labai pravertė. Tokiu būdu apmąstyti tautosaką buvo ne tik naudinga, bet ir įdomu, kitaip nei įprasta. Taip dirbant, mums buvo daug įdomiau palyginti knygą, dar geriau išmokti bendradarbiauti, susipažinti su darbo įrankiais, su kuriais nebuvo lengva dirbti. Mes džiaugiamės, kad taip mokydamiesi įgijome patirties, kuria galėsime pasinaudoti ne tik lietuvių kalbos pamokose.
Lankytojai:775
Reitingas: (4 vertintojai)
Sukūrimo data:11/17/14
Paskutinieji pakeitimai:11/17/14
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį