SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 3 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
NEBESIMOKYK PASKUTINĘ AKIMIRKĄ !
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
„Eh... Jei būčiau pradėjęs mokytis ankščiau, vos kai mokytoja pranešė apie atsiskaitymą, būčiau gavęs daug aukštesnį įvertinimą“..

Pripažinkim, ne vieną ir ne du kartus esate ir jūs taip pagalvoję, pamatę savo įvertinimą už atsiskaitymą, kuriam ruošėtės paskutinę dieną. Juk iš tikrųjų mokyklose moko apskritai visko, bet nemoko tokių dalykų : kaip planuoti savo laiką, kaip mokytis, kad geriau atsimintume informaciją, kurią gauname perskaitę vieną ar kitą tekstą, ir tik retas mokytojas, kuris pataria, kaip susikonspektuoti informaciją, kad būtų įdomiau ir lengviau mokytis. O juk  mokytojai iš mūsų nori pačių aukščiausių balų, tačiau mums nepaaiškina, kaip reiktų mokytis.

Mokslo metai baigiasi, abituriantams artėja egzaminai, mokytojai užduoda didžiulius krūvius, kad tik kuo puikiau išlaikytų egzaminą, , mokiniai nebesugeba apdoroti didžiulio informacinio srauto, kurį reikia išmokti ir galiausiai nebeprisimena tai ką mokėsi ankščiau. Tai viena iš didžiausių problemų – nemokėjimas planuoti savo laiko.

Dažnam mokiniui kyla klausimas:“Kaip man viską suspėti išmokti, juk visko tiek daug, o atsiskaitymai jau- ant nosies“.

„ Dažniausiai atsiskaitymams pradedu ruoštis paskutinę dieną“ . Tai išgirdau iš beveik visų mokinių, kuriuos apklausiau apie jų ruošimąsi atsiskaitymams.

„ Labai nusiviliu, kai pamatau žemą įvertinimą už atsiskaitymą, o juk mokiausi tiek daug, visą vakarą“. Tai viena iš didžiausių mokinių daromų klaidų – mokosi paskutinę dieną ir dar vakare.

Taigi ką daryti, kad gautumėte geresnius įvertinimus ir nereiktų mokytis paskutinę dieną?

Štai keli patarimai, kurie padės planuoti savo laiką,nešvaistyti  jo bereikšmiams dalykams ir gauti geresnius įvertinimus.

1. Susirašyk visus artėjančius kontrolinius į kalendorių. Kalendorių laikyk pačioje matomiausioje vietoje, kur galėtum jį pastebėti ir pamatyti, kiek laiko liko iki atsiskaitymo.
2. Pradėk planuoti savo laiką. Užsivęsk sąsiuvinį, į kurį rašysi savo dienos darbus, kuriuos turi atlikti.
3. Pasižymėk dienas, per kurias ruošiesi atsiskaitymui. Tai turi būti bent trys dienos prieš atsiskaitymą, kad spėtum viską susikonspektuoti ir išmokti.
4. Išjunk kompiuterį, telefoną, televizorių!! Kai pradedi ruoštis atsiskaitymams, privalai išjungti viską, kas gali tave išblaškyti. Nes tik tada daug geriau susikoncentruoji į medžiagą, ir informacija geriau įsisavinama.
5. Ant lapelio užrašyk, kiek skiri laiko mokytis vienam dalykui.  Pvz : nuo 16 val. vakaro iki 17 val. vakaro išmokti 20 angliškų žodžių. Kodėl parašiau „ išmokti“ esamuoju laiku? O gi todėl, kad rašant įvykius esamuoju laiku, mūsų smegenys gauna informaciją, kad turime per tam tikrą laiką, tam tikrą skaičių žodžių, ir nebebūna noro blaškyti savo dėmesį kitiems dalykams.
6. Kas pusvalandį daryk 10-15 min pertrauką.  Per šį laiko tarpą gali daryti, ką tik nori, tačiau privalai nusistatyti žadintuvą, kad išgirstum , jog laikas vėl eiti mokytis.
7. Neatsiliepk į visus skambučius, gautas žinutes. Kada esi susitikime arba mokaisi, visada telefoną padėk į šalį, kad jis tau netrukdytų, arba dar geriau – išjunk jį.
8. Mokykis mažais "gabaliukais". Dažniausiai mokytojai atsiskaitymus duoda iš viso skyriaus, kurį mokeisi, tačiau tame skyriuje yra daug temų. Turi pasiskirstyti informaciją, kuriomis dienomis kokias temas mokysies. Pvz : pirmadienis : biotechnologija, medžiagų apykaita, biosfera; antradienis : kitos trys temos. Būtina pasiskirstyti medžiagą dalimis, kad neapkrautum savo smegenų per dideliais informaciniais srautais.
9. Susirašyk darbus pagal svarbumą. Pvz : A- patys svarbiausi ir skubiausi. B – svarbūs, bet neskubūs. C- nei svarbūs, nei skuboti. Tai padės geriau orentuotis, kuriuos darbus turime atlikti pirmiausiai, o kitus atidėti kitai dienai.
10. Būtinai pasižymėk, ką jau atlikai. Tai tave motyvuos toliau planuoti savo laiką.

Ilgai ieškojus, pagaliau suradau mokinį, kuris planuoja savo laiką ir džiaugiasi savo pasiekimais.
„ Mokausi 11- oje klasėje. Pripažinsiu, mokytis tikrai yra ką, nes mokytojai nuo pat rugsėjo pradžios „ įkalė“ į galvą, kad šie metai bus sunkūs, - teks daug, daug mokytis, kadangi nebe už kalnų egzaminai, o visgi visi mes norime juos išlaikyti aukščiausiais balais. Pastebėjęs, kad namų darbų krūviai didėja, o atsiskaitymų vis daugiau  ir visiems nespėju pasiruošti, pradėjau planuoti savo laiką. Kiekvieną vakarą užsirašau į dienotvarkę savo kitos dienos darbus, pasižymiu, kada bus kokie atsiskaitymai. Vos tik sužinojęs atsiskaitymo datą, į užrašinę užsirašau trys, keturias dienas prieš jį, kad reikia  pasimokyti. Mokausi dalimis, su pertraukomis. Ir po gero laiko planavimo mėnesio aš pradėjau pastebėti, kad mano pažymiai gerėja, nebeturiu įpročio mokytis paskutinę dieną, kas labai kenkia sveikatai ir įvertinimui. O svarbiausia- vis daugiau ir daugiau lieka laisvo laiko, kurį galiu skirti savo pomėgiams, ką ankščiau darydavau labai retai , dėl laiko stokos“( M.Č.)

Taigi, jeigu vis dar neplanuoji savo laiko, pradėk  DABAR  ir laikui bėgant pamatysi rezultatus, kurie kas dieną gerės!

Linkiu sėkmės !
Lankytojai:730
Reitingas: (4 vertintojai)
Sukūrimo data:04/10/16
Paskutinieji pakeitimai:04/17/16
Įvertinkite šį straipsnį:
PavadinimasAutoriusAtsakymaiPaskutinysis atsakymas
redagavimasRita Baltrušaitienė004/17/16
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2019 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį