SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 5 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Brendimas

Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Aktuali tema šiuo metu yra brendimas. Moksliškai įrodyta, kad mergaites bręsta greičiau, nei berniukai. Normalus lytinis brendimas mergaitėms prasideda 9–13 metų, berniukams – 10–12, tačiau neretai pasitaiko, kad lytiškai bręsti pradedama ir anksčiau: mergaitėms – anksčiau nei 8 metų, berniukams – iki 9 metų. Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį mergaičių lytinio brendimo pradžia paankstėjo net trimis mėnesiais. Didžiausia to problema yra susirgti krūtų vėžiu. Ligų priežastys dažniausiai lemia blogus mitybos įpročius ar maisto produktuose esančias tam tikras chemines medžiagas. Jei mergaites bręsta anksčiau  jos jaunesniame amžiuje susiduria su paauglystės problemomis , ir tampa mažiau atsparios ligoms vyresniame amžiuje. Viena is didžiausiu vystymosi problemų yra  Riebalai. Tai audinys, skatinantis estrogenų, moteriškų lytinių hormonų, išsiskyrimą, todėl per daug riebalinio audinio turinčiam vaikui brendimo požymiai gali išryškėti anksčiau nei normalaus kūno svorio jo bendraamžiams.
Kaip tai sustabdyti?
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Ką daryt jei taip atsitinka?  Pirmiausiai reikia kreiptis pas daktarus, jie nukreips endokrinologo konsultacijai. Šis specialistas ir skirs reikiamą gydymą. Medicinoje žinoma atvejų, kad toks paspartėjęs vystymas gali lemti ir pernelyg mažą vaiko ūgį. Manoma, kad per anksti subrendus „nuvagiama“ mažiausiai 10 cm ūgio. Be to, jie jaučiasi išskirtiniai, gali socialiai izoliuotis nuo bendraamžių. O tai savo ruožtu provokuoja visą kompleksą kitų problemų, kurioms prireiks ankstyvos diagnostikos ir tinkamai parinkto gydymo.
Berniukų brendimas - neištirtas
O kodėl yra tiek mažai žinių apie berniukų brendimą? „Visame pasaulyje nedaug tyrimų apie berniukų lytinį brendimą, nes jį tirti nepaprastai sunku. Bėda ta, kad klausimas jiems dažnai nesuprantamas ir jie negali tiksliai atsakyti. Analogas mergaičių pirmosioms menstruacijoms būtų įvykęs savaiminis sėklos išsiveržimas. Šis klausimas labai klaidinantis ir jie nesupranta, kaip atsakyti arba neprisimena, nes tai dažnai nutinka nakties metu“, – teigia specialistė.
Lankytojai:350
Reitingas: (3 vertintojai)
Sukūrimo data:04/04/19
Paskutinieji pakeitimai:04/10/19
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį