SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 9 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Susitikimas su Sandra Galdikaite

2019 - 10 - 14 Video kūrybininkė ir žurnalistė Sandra Galdikaitė, devintų klasių ir fotografijos būrelio mokiniams, vedė paskaitas apie fotografijos paslaptis. Ji rodė skaidres ir pasakojo kaip taisyklingai fotografuoti, filmuoti ir vystyti istorijos pasakojimą.
Pirmiausia supažindino su fotografijos auksiniais taškais. Pasirinkus telefono fotoaparato nustatymuose tinklelio funkciją, jo susikirtimo linijos yra vadinamos auksiniais taškais. Fotografas nuotraukos auksiniuose taškuose atspindi tai, į ką nori labiausiai atkreipti dėmesį.
Toliau žurnalistė kalbėjo apie fotografavimo lygius, fotografuojant žmogų. Pranešėja uždavė užduotį - vieni kitus nufotografuoti skirtingais lygiais: iš apačios ir viršaus. Atlikę užduotį mokiniai padarė išvadą, kad žmogaus nuotrauka iš viršaus atrodo mielesnė, o iš apačios piktesnė.
Sandra Galdikaitė paminėjo, jog būtina atkreipti dėmesį, kad fotografuojant telefonas turi būti laikomas vertikaliai, o filmuojant paverstas horizontaliai.
Taip pat buvo pasakojama
kaip galima nusifilmuoti dviejų tipų formatu. Kai vienas žmogus filmuotoje medžiagoje kalbasi su savo ,,dvyniu“. Žurnalistė paaiškino kaip tai sumontuoti ir atskleidė klaidas, kurių mokiniai turėtų išvengti. Kaip visgi nepadaryti tų klaidų? Būtina, kad abiejose klipuose būtų vienodas apšvietimas, garsas, pauzės ir padėtis.
Pranešėja uždavė klausimą, kodėl šiais laikais populiarūs influenceriai? Todėl, nes jie filmuoja vaizdą, kurį mato savo akimis ir taip sudaro jausmus, kad mes taip pat ten esame ir gyvename jų gyvenimus. Kiek vėliau žurnalistė parodė savo sukurtą siaubo filmą devintame forte, kuriame taip pat buvo naudojamas filmavimas, kai žiūrovas mato veikėjo akimis. Paaiškino, kad toks filmavimas žmonėms sustiprina jausmus ir jie labiau  išsigąsta.
Pabaigoje paskaitos pristatė devynių zuikių stovyklą ir joje vykstančias veiklas. Dauguma užsiėmime buvusių mokinių buvo patenkinti Sandros Galdikaitės mokymais ir patarimais. Visiems dvi pamokos prabėgo greitai ir įdomiai.
Lankytojai:123
Reitingas: (5 vertintojai)
Sukūrimo data:04/02/20
Paskutinieji pakeitimai:04/02/20
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį