SANTARA
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 5 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Kaip prasmingai praleisi laiką karantino metu ?

Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Naujajam koronavirusui išplitus pasauliniu mastu, daugelyje valstybių buvo paskelbtas karantinas. Ne išimtis ir Lietuva. Karantinas- naujas išbandymas žmonijai, su kuriuo dažnas susiduriame pirmą kartą gyvenime.
Norėdami sumažinti infekcijos plitimą ir laikydamiesi griežtų medicinos darbuotojų rekomendacijų nebegalime lankytis viešose vietose. Tad išradingai ieškome edukacinės ir įdomios veiklos namuose. Ką gi veikti tokį ilgą laiko tarpą ?  Pirmiausiai, tai neįkainojama proga pabūti su visa šeima, kartu planuoti dienos veiklą, dalintis kasdieniniais buitiniais darbais, pasiskirstyti pareigas. Po darbų, ateina laikas ir atsipalaidavimui, tam puikus būdas yra stalo žaidimai. Juos žaisdami galime pabendrauti su šeima, dar labiau su ja suartėti, pasijuokti, ugdyti glaudesnius savitarpio santykius, empatiškumą ir mokėjimą pasidžiaugti už kito pergalę. Kai visa šeima namie, atsiranda mitybos valgiaraščio planavimas, todėl virtuvėje improvizaciniame maisto gamybos procese užtenka veiklos visai šeimai, tai priskirčiau tam tikrai bendravimo formai. Laiko nepritrūksta ir asmeniniams pomėgiams, sporto pratimams grojant mėgstamai muzikai. Įtraukiant į veiklas piešimą, dainavimą, klausydamiesi muzikos galime atsipalaiduoti, atsikratyti scenos baimės kompleksų (juk namuose turime klausytojų auditoriją) ir kartu patobulėti tam tikroje srityje. Karantinas, tai laikas, kuomet galime skirti laiko pasižiūrėti įdomų, intriguojantį, o gal pamirštą  dokumentinį filmą  įgydami naujų istorijos, biologijos žinių, ar su filmų herojais išgyventi jų emocijas. Galime imtis užsienio kalbos mokymosi ir tobulinimo įgūdžių, juk internete gausu vaizdo įrašų supažindinančių mus su pagrindinėmis įvairių kalbų taisyklėmis.
Vengiant užsikrėtimo covid19 virusu turime ypatingai rūpintis savo ir kitų žmonių sveikata. Visų pirmiausiai laikytis priešvirusinių rekomendacijų. Svarbu palaikyti gerą sveikatą, stiprų  imunitetą, tai galima padaryti sveikai maitinantis, būnant gryname ore, palaikant tinkamą pastovų fizinį aktyvumą. Šiuos įpročius būtina nuolat propaguoti, norint tinkamai pasirūpinti savo sveikata.
Labai tikiuosi, kad tautiečiai sąmoningai įvertins padėties sudėtingumą ir griežtai laikysis karantino, bei higienos rekomendacijų. Viliuosi, kad daugeliui mūsų pavyks turiningai praleisti turimą laisvalaikį, sustiprinti ryšį su šeima ir mūsų visų gyvenimas greitai sugrįš į įprastas vėžias.
Lankytojai:64
Reitingas: (0 vertintojai)
Sukūrimo data:04/03/20
Paskutinieji pakeitimai:04/03/20
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 SANTARA Perjungti į Bibliotekos lygmenį