APIE TAVE IR TAU
Content
eJournal comments
Information page
Enter editor's office

Users on-line: 3 (0 logged)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Show picture in original size.
Mokyt. J. Kareniauskienė
                                    IŠTIKIMA TAUTODAILEI

Visą rudenį mokykloje vyko mokinių darbų paroda. Ta proga nusprendžiau pakalbinti mūsų mokyklos dailės mokytoją Jolantą Kareniauskienę:

Ar svajojote tapti mokytoja? Kodėl?
- Kiek pamenu, nuo vaikystės labai norėjau būti mokytoja. Ir tikrai nė kiek nesigailiu, nors kartais būna labai sunku dirbti: vargina abejingumas ir pastangų stoka baigti pradėtą darbą.

Kada pradėjote piešti?
- Piešiau jau nuo vaikystės. Tuomet atrodė, kad tie, kas moka piešti,  muzikuoti – gali daryti stebuklus. Labai norėjau piešti, pati nuvažiavau į Rokiškio dailės mokyklą, išlaikiau egzaminus ir tik paskui pranešiau namiškiams. Dailės vidurinėje mokykloje mums jau nebebūdavo, tai ,,paišaliodavau“ per visas pamokas (kai nematydavo mokytojai).

Kur baigėte vidurinę ? Kaip sekėsi mokslas?
- Baigiau Kamajų A. Strazdo vidurinę mokyklą. Mokslai sekėsi labai gerai (aut. J.Siderkevičiūtė mokyklą baigė aukso medaliu).  Nors labiau   mėgau humanitarinius dalykus, bet ir tikslieji sekdavosi. Man pamokos kažkaip neišsiskyrė. Labiau įsiminė nuostabūs, atsidavę savo darbui mokytojai, klasės auklėtoja J.Andriukaitienė . Po daugelio metų imi vertinti tai, ką tau davė mokykla: norą nuolat tobulėti, moralinių vertybių sistemą.

Kur studijavote? Kokie prisiminimai iš studijų laikų?
- Mokiausi Šiaulių pedagoginiame institute – pradinių klasių ir dailės specialybės. Prisiminimai tikrai vien tik šilti. Turėjom puikias galimybes ieškoti savo stiliaus (dailėje) ir polinkių. Ypač įsimintinos naktys prieš egzaminus: į kurį bendrabučio kambarį beužsuktum – visur tapo, prašo patarimų, pagalbos... Ir tuomet studentai darbus atidėdavo paskutinei nakčiai.

Iš kur semiatės kūrybinių minčių?
- Man labai artima tautodailė, liaudies menas. Jei sugebi pamatyti, ten gali daug įdomybių surasti. Reikia tik mokėti jas perkurti, pritaikyti šių dienų gyvenimui. Liaudies menas – neišsenkanti kūrybos versmė ir kiekvienos tautos šaknys.

Ar esate surengusi asmeninių darbų parodą?
- Esu dalyvavusi  gausybėje parodų. Eksponavau grafikos darbus, kasmet dalyvauju rajono ir apskrities tautodailės parodose. Vien tik savo darbų parodai gal dar nesu subrendusi.

Ar visada sau mezgate ir siuvate drabužius?
- Siūti tai nesiuvu,  o numegzti  galiu bet ką. Anksčiau esu dalyvavusi mezginių parodoje-konkurse Vilniuje, kur pati demonstravau savo modelius. Tik dabar mezgimas tapo tarsi prabangos dalykas – vis nėra laiko...  Idėjų turiu pakankamai, gal kada nors įgyvendinsiu.

Ar pastebėjote mūsų mokykloje mokinių, turinčių menininko gyslelę?
- Gabių dailei mokinių mūsų mokykloje tikrai labai daug. Ir kartais gaila, kad jie savo talentų neišnaudoja, švaisto vėjais. Jiems linkiu greičiau surasti save ir atsiskleisti dailėje.

Kaip vertinate savo laikų ir šių dienų mokyklą?
- Manau, kad šiandieninėje mokykloje yra daugiau galimybių mokiniams tobulėti, įdomiau mokytis, daugiau informacijos šaltinių.  Mokiniai daug aktyvesni, sąmojingesni, bet tuo pačiu nedrausmingesni.

Dėkoju už išsakytas mintis ir linkiu kūrybinės sėkmės!
Visitors:1882
Rating: (11 evaluators)
Date created:01/15/08
Last change:01/16/08
Rate this article:
No comments posted yet.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 APIE TAVE IR TAU Switch to Library level