Raseinių Šaltinio vidurinės mokyklos laikraštis "Versmė"
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 4 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
„Parduotos“ vasaros arba geriau lankyti mokyklą (?)
Ech, vasara!.. Nuplasnojo, nuskriejo – ir nebeliko... Tik saldus ilgesys, tik vėjo dvelkimas, medžių šnarėjimas, pievų kvepėjimas, bangų ošimas, tylūs vakarai prie laužo ar tolimi kraštai... Tačiau ne visiems vasara tokia romantiška ir nuostabi. Vis daugiau paauglių vasarą ieško darbo. Paklausti kodėl, jie atsako, kad dėl savų pinigų arba iš smalsumo. Taigi paklausykim, ką mūsų mokiniai pasakoja apie darbą vasarą:

Vasarą dirbau turguje ir mugėje – prekiavau drabužiais. Darbą padėjo susirasti mama. Vasarą norėjau dirbti, nes tai puiki proga užsidirbti savų pinigų. Užsidirbau apie 500 Lt, tačiau sunkiai uždirbtus pinigus buvo labai gaila išleisti.
Simona N, 9c

Dirbau lentpjūvėje, ten įsidarbinti padėjo giminaičiai. Dirbti teko tam, kad nusipirkčiau norimų daiktų. Darbas man tikrai nėra geriau už mokyklą, labai atsibodo daug ir sunkiai dirbti. Tačiau uždirbau 1500 Lt.
Marius J., 9c

Šią vasarą dirbau Ispanijoje, viename restorane, virėjo padėjėja. Įsidarbinti padėjo mama, tad nebuvo jokių problemų, tačiau užsienyje, nemokant kalbos, įsidarbinti yra sunkoka. Aš dirbau tam, kad patirčiau, kas manęs laukia baigus mokslus. Dirbti buvo labai smagu, tačiau darbo nekeisčiau į mokslus. Kas antrą savaitę uždirbau po 80 eurų.
Jana M., 9c

Vasarą dirbau statybininku, įsidarbinau per giminaičius. Dirbau, nes man reikėjo pinigų. Nors darbas statybose ir labai sunkus, tačiau svarbu, kad nemažai užsidirbau (apie 900 Lt).
Eligijus K., 9c

Šią vasarą dirbau mugėje. Kaip ir daugelis paauglių, dirbau, kad turėčiau nuosavų pinigų ir šiaip buvo įdomu. Dirbti buvo smagu, tačiau mokytis daug geriau. Darbas paįvairina rutiną ir papildo kišenę, uždirbau apie 500 Lt.
Justina E., 9c

Giminių padedamas įsidarbinau Skudžiūnų ūkyje. Įsidarbinti buvo lengviau negu dirbti. Kai kiekvieną rytą tenka keltis šeštą valandą ir sunkiai plušti, pasiilgstu mokyklos. Tačiau, gavęs atlyginimą, pralinksmėji. Uždirbau 600 Lt.
Modestas Š., 9c

Dirbau aukle. Patiko. Uždirbau apie 1000 Lt. Pirkau kelnes, megztinį, palaidinę. Mokytis geriau, nes dirbti sunku.
Mantė, 9d

Skyniau braškes. Patiko, bet buvo labai sunku. Dirbdavau apie 4 val. per dieną. Kadangi dirbau tik dvi savaites, tai uždirbau daugiau kaip 200 LT. Kitą vasarą ieškosiu ko nors lengvesnio. Pinigus išleidau rūbams. Aišku, mokytis geriau!
Rasa, 9d

Dirbau aukle 5 val. per dieną. Nežinau, ar kitąmet taip pat dirbsiu aukle. Bet, manau, dirbsiu. Uždirbau apie 1000 LT. Pirkau diržą, kelnes, megztinuką. Mokytis tikrai geriau...
Eglė, 9d

Prižiūrinėjau penkerių metų vaiką. Nepatiko, atsibodo. Dirbau nuo ryto iki vakaro. Uždirbau apie 1000 LT. Pirkau telefoną. Mokslų labai pasiilgau vasarą!
Justė, 9d

Dirbau lentpjūvėje po 8 valandas per dieną. Uždirbau 1200 LT. Nepatiko, nes buvo sunku. Pinigai tirpte ištirpo, net nežinau, kur padėjau. Hmm..., tikriausiai geriau mokytis nei dirbti.
(Nenorėjęs pasakyti vardo)

Dirbau lentpjūvėje ir pas ūkininką. Nelabai patiko. Uždirbau 1500 LT. Tvarkiau mopedą, išleidau gimtadieniui (matyt, galingas gimtadienis buvo!). Geriau mokytis, lengviau.
(Nenorėjęs pasisakyti)

Taigi, išklausius mokinius, galime padaryti tokią išvadą:
Mokytis daug geriau nei dirbti, tačiau kiekvienas nori paragauti darbo. Darbas moko savarankiškumo ir elgesio su pinigais, tačiau be pažįstamųjų pagalbos įsidarbinti yra gan sunku.
Ernesta Š., 9c, Jana M., 9c
Lankytojai:2194
Reitingas: (6 vertintojai)
Sukūrimo data:11/23/07
Paskutinieji pakeitimai:11/23/07
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Raseinių Šaltinio vidurinės mokyklos laikraštis "Versmė" Perjungti į Bibliotekos lygmenį