Raseinių Šaltinio vidurinės mokyklos laikraštis "Versmė"
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 3 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Smurtui mokykloje - ne !
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
   2007 m. rugsėjo 17-21 dienomis mūsų mokykloje vyko akcija ,,Smurtui mokykloje - ne!“- taip skelbė mokyklos koridoriuose kabantys plakatai. Organizatorių ir mokinių tarybos tikslas buvo skatinti mokyklos bendruomenės nepakantumą bet kokiam vaikų smurtui prieš vaikus. Akcija buvo skirta pradinių klasių moksleiviams. Per ją vaikams kalbėta apie smurto daromą žalą mūsų visuomenėje. Taip pat mokyklos koridoriuose buvo galima išvysti mokinių piešinių parodą ,,Draugiška klasė“, o akcijai baigiantis – draugiškus šokius.
         Smurtas gimdo smurtą ir apie jo daromą žalą reikia pradėti aiškinti kuo anksčiau, kad kiekvienam mūsų mokykloje būtų gera saugiai mokytis. Juk mokykla – tai antrieji mūsų namai.
Mokinių taryba

O štai, ką mano mokiniai :

Pasityčiojimas – tai vaikų ašaros, skausmas.
Viktorija B., 11b

     Pasityčiojimo aukomis tampa vaikai, kurie kuo nors išsiskiria iš kitų. Ši problema aktuali ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.
Simona Š., 11b


Patyčios mokykloje – rimta problema. Sunku matyti vaikus, nuleidusius galvas ir bijančius ką nors pasakyti jį skriaudžiančiam žmogui. Pastebiu, kad kitiems smagu stebėti, kaip skriaudžiamas vaikas. Tai rodo, kad vaikai blogai išauklėti, matę smurtą šeimoje. Taip pat tarp paauglių yra tokia taisyklė : jei tu neužgauliosi nesišaipysi, nesimuši, tai tada ir tavęs neužgaulios.
Rasita V. , 11b

Smurtas bei patyčios tarp vaikų šiuo metu yra labai aktuali problema. Manau, kad nėra tokios mokyklos, kurioje neatsirastų nė vieno blogiuko, skriaudžiančio ar besišaipančio iš kitų.
Dažniau patyčios ar noras smurtauti kyla tada, kai vaikas tai mato savo šeimoje. Vaikas mokosi iš savo tėvų. Patyčios dažnai kyla ir tada, kai auka kuo nors išsiskiria iš kitų, pvz.: savo elgesiu, išvaizda, gyvenimo lygiu ir kt. Manau, vaikai turėtų būti labiau tolerantiški, suprasti vieni kitus. Tada patyčių bei smurto tikrai sumažėtų. Juk negali visi būti vienodi.
Kartais patinka vaikui be jokios priežasties tiesiog ,,įkąsti“ kitam. Tada jis jaučia malonumą.
Prieš keletą metų mūsų mokykloje buvo toks atvejis, už patyčias keli vaikai buvo išmesti iš mokyklos. Kartais nepagalvojame, kad taip galime susigadinti savo ateitį.                                                                                                          Povilas B., 11b

     Patyčios būna skaudžios ir kartais priverčia atsakyti tuo pačiu. Įdomu sužinoti, kodėl vaikai tyčiojasi vieni iš kitų? Vieni tyčiojasi, nes ko nors pavydi, kiti dėl geresnio pažymio ar nemadingo rūbo.
     Yra vaikų, kurie tyčiojasi iš neturėjimo ką veikti. Būna ir tokių, kurie tyčiojasi norėdami pasirodyti prieš kitus, bet tuo jie nieko nelaimi, tik pažemina patys save.
     Šią problemą reikėtų būtinai išspręsti, kad toliau tai nebesitęstų. Mokykloje turėtų būti psichologas. Taip pat ir mokytojai turi stebėti mokinius, kurie vieni iš kitų tyčiojasi.
         Priekabiavimas yra tokia problema, kurią sunku išspręsti. Mes kiekvienas esame skirtingi, turime skirtingus charakterius ir pomėgius, todėl vienas kitą turime priimti tokius, kokie esame.
Aistė J. , 11b

     Mokykloje patyčios – dažnas atvejis. Mokiniai tyčiojasi vieni iš kitų, norėdami pasirodyti geresni. Kai kuriems patyčios atrodo normalus dalykas ir jie to nesureikšmina. Tačiau juk per patyčias kenčia žmonės.
     Smurtautojas gali jaustis silpnas ir norėdamas įrodyti, jog yra priešingai – skriaudžia kitus. Kai kurie vaikai elgiasi blogai, žiūrėdami į tėvus ir imdami blogą pavyzdį. Galbūt jo tėvas mušdavo mamą, sesę ir kitus šeimos narius. Todėl vaikai seka tėvų pėdomis. Juk vis dėlto žmogui svarbiausia yra šeima, todėl iš jos ima pavyzdį.
     Reikia džiaugtis, jog yra tokių žmonių, kurie prieš smurtą. Tačiau tokių žmonių nėra daug ir jie tikrai nesustabdys patyčių.
     Manau, šią problemą būtų galima spręsti kalbant su pačiais mokiniais. Dar vienas būdas – stabdyti smurtą šeimose. Juk tik pats žmogus gali atsakyti už savo veiksmus ir klaidas.
Viktorija M., 11b

     Dažniausiai vaikai tyčiojasi vieni iš kitų dėl nepatinkančio drabužių stiliaus ar ilgų vaikino plaukų, kartais tik dėl vieno trumpo pasakyto žodžio. Eiti į mokyklą daug smagiau, kai žinai, jog tavęs laukia draugai, o ne priešai, smurtaujantys prieš tave.
        Įžeidinėjimai mano amžiaus paauglių gretose – tai dažnas reiškinys.
        Mano nuomone, šios problemos sprendimo būdas gali būti toks: kiekvienas priekabiautojas turi gerai pasižiūrėti į save ir atrasti savyje slypinčius trūkumus, tada gal suprastų, ką daro blogai. Arba tiesiog kiekvienas paauglys, ypač vaikinai, galėtų būti jautresni ir pasijusti aukos vietoje.
        Kritikuodami ar įžeidinėdami kitus, bandome užgožti savyje tūnantį pyktį ar trūkumus.
Agnė J., 11b


Lankytojai:6519
Reitingas: (62 vertintojai)
Sukūrimo data:11/23/07
Paskutinieji pakeitimai:11/23/07
Įvertinkite šį straipsnį:
PavadinimasAutoriusAtsakymaiPaskutinysis atsakymas
smurtiu taip arba neAnonimas006/01/09
smurtiu taip arba neAnonimas107/18/12
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Raseinių Šaltinio vidurinės mokyklos laikraštis "Versmė" Perjungti į Bibliotekos lygmenį