Raseinių Šaltinio vidurinės mokyklos laikraštis "Versmė"
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 6 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Mano karta
Kas yra mano karta? Manau, tai laikotarpis, kuriame tu gyveni. Aš gyvenu dvidešimt pirmame amžiuje ir manau, jog tai naujovių amžius. Atsiranda nauji technikos išradimai, kurie žengia vis pirmyn, naujas gyvenimo būdas, nauji stiliai, kurių yra gana daug, tik deja, aš jų visų nežinau. Žinau tik kelis: pankai, gotai ir emo. Nežinau, kaip jums, bet man jie nelabai patinka, negaliu pasakyti dėl ko, bet nepatinka. Prisiminiau – keičiasi ir muzika. Dabartinis jaunimas klausosi daug įvairios muzikos: roko, džiazo, sunkiojo metalo, hip hopo ir kitų. Manau, jog jaunimas klausosi tokios muzikos, kuri yra nepriimtina senoliams. Man šie muzikos stiliai nelabai patinka. Man labiau patinka ramesnio pobūdžio muzika: Bryan Adams, Robie Williams ir kiti. Na, iš lietuviškų patinka Marijonas Mikutavičius ir grupė NEO.
Daug kas sako, kad mūsų karta yra narkomanų, girtuoklių ir pasileidėlių, bet aš taip nemanau. Kiekvienas amžius yra skirtingas, ir tai gerai, neįdomu gyventi tame pačiame laike.
Živilė Kaušytė, 10d
Mes gyvename šiuolaikinėje visuomenėje, tad ir jaunimas, t.y. mano karta, yra šiuolaikiška. Jauni žmonės tapo laisvesni, dabar gali atvirai reikšti savo mintis (kurios kartais nesutampa su suaugusiųjų ir sukelia aršių diskusijų), protestuoti ir t.t. Visa tai įrodo, kad esame laisvi ir nepriklausomi. Juk visa mano karta yra gimusi po tragiškų Sausio 13 – osios įvykių. Todėl ne veltui esame vadinami „laisvės vaikais“. Manau, kad jaunimas, gyvenęs Sovietų Sąjungoje, nuo dabartinio labai skiriasi. Bet, žinoma, pasaulis juda į priekį, tad negalime atsilikti.
O dabar plačiau papasakosiu apie save (kartu gal ir apie visą mano kartą). Visų pirma, man patinka muzika, jos klausymas. Man patinka daug grupių, neturiu konkretaus stiliaus, bet visgi labiau patinka užsienio atlikėjai. Štai keletas iš jų: Enrique Iglesias, Christina Aguilera, Shakira, Nelly Furtado, Justin Timberlake ir daug kitų. Iš Lietuvos muzikantų nebent paminėčiau daininką Vaidą Baumilą – jo dainos man patinka. Kitas pomėgis – knygos, tai labai įdomus ir naudingas dalykas. Man, kaip ir daugeliui mano draugų, patinka šiuolaikiškos, šmaikščios knygos apie jaunimą, jo problemas. Žaviuosi autoriaus Melvin Burges kūryba. Taip pat mėgstu žiūrėti televizijos laidas, kuriose pajuokaujama, bet kartu įdomu pasiklaustyi ir rimtesnių laidų, kuriose nagrinėjama viena ar kita problema, plačiau, pvz.: „Srovės“, „Nuo... Iki...“, „Abipus sienos“ ir kitos. Be šių, jau išvardintų pomėgių, mėgstu linksmintis, būti su draugais. Manau, kad daugelį vienija panašūs pomėgiai.
Beje, norėčiau pavardinti ir keletą jaunimo stilių. Tai  „banglai“, „forsai“, „fyfos“, „gotai“, „pankai“, „stileivos“, „Emo“. Mūsų mokykloje jų taip pat yra. Visi šie stiliai tarsi parodo, kad jaunimas turi laisvę rinktis, elgtis laisvai. Dabar gyvenime svarbiausia laisvė!
Rūta Bakutytė, 10d
Štai, turėdama laiko paklausinėjau savo močiutės, ką ji mano apie mano kartą. Nepraėjus nė minutės, ji iškarto išrėžė: narkomanai, valkatos, nesuaugėliai... Oho, močiutė, ne iš kelmo spirta! Tiesiai į akis rėžė. Bet, manau, ji teisi. Dauguma mūsų kartos jaunuolių nerūpi tėvynės istorija, meilė, šeima, atsakomybė.

Jurga Rezgytė, 10d
Vieni mano, kad mano karta yra narkomanai, valkatos ir nusikaltėliai, o kiti tai neigia. Aš manau, kad mano kartoje yra visokių žmonių. Negaliu teigti, kad esame „angeliukai“, bet vis dėlto turiu pasakyti, jog būtent mes esame ateitis! Juk daugelis jaunų žmonių turi daugybę idėjų, kurios tobulina mūsų visuomenę. Juos reiktų vertinti ir skatinti įgyvendinti savo planus ir idėjas.
Juk retai išgirstame apie mūsų kartos žmones, darančius kažką gero, o apie nusikaltėlius klausome nuolat...
Agnė Pociutė, 10d
Aš gimiau posovietiniu laikotarpiu, kai Lietuva jau buvo atgavusi nepriklausomybę. Todėl dažnai tekdavo išgirsti vyresnius žmones sakant, kad jų laikais būdavo kitaip: merginos nevaikščiodavo „plikom bambom“ ir klausydavosi „normalios“, o ne lyg plaktuku į galvą kalančios muzikos. Jauni žmonės atkerta, jog dabar nebe tie laikai: kiekvienas bando išsiskirti iš pilkos minios.
Gatvėse pilna visokiausią stilių propoguojančių žmonių: fyfų, banglų, pankų, rokerių, emo, gotų, skustagalvių, rastamanų ir kitų. Visi jie turi savita rengimosi stilių, gyvenimo būdą bei filosofiją. Mano kartos žmonės yra tolerantiški, todėl priima juos tokius, kokie yra.
Jaunas žmogus turi pasirinkimo laisvę, kuri suteikia daug galimybių. Todėl mano karta – tai savarankiški, turintys savo nuomonę, siekiantys užsibrėžto tikslo ir savaip įdomūs žmonės.

Laura Pociūtė, 10d
Lankytojai:2801
Reitingas: (9 vertintojai)
Sukūrimo data:01/11/08
Paskutinieji pakeitimai:01/11/08
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Raseinių Šaltinio vidurinės mokyklos laikraštis "Versmė" Perjungti į Bibliotekos lygmenį