Raseinių Šaltinio vidurinės mokyklos laikraštis "Versmė"
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 5 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Jaunųjų žurnalistų dirbtuvės
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
         Sausio 11d., antradienį, mokyklos laikraščio ,,Versmė“ atstovės – 9b klasės mokinės  A.Ragalskytė, J.Naujokaitytė, 10b klasės mokinė U.Vaitkevičiūtė ir mokytoja D.Laveckienė, vykome į Seimo rūmus susitikti su žiniasklaidos atstovais ir išklausyti prisiminimų apie 1991 m. Sausio 13-osios dienos įvykius. Minint šią dieną, jaunieji žurnalistai (tarp jų ir mes) turėjome galimybę ,,dirbti“ žurnalistinį darbą kartu su Seime akredituotais žurnalistais Seimo Europos informacijos biure. Mums buvo suteikta galimybė rinkti medžiagą straipsniams, rengti interviu, fotografuoti. Visą medžiagą, kurią mes parengėme, bus galima peržiūrėti Seimo internetiniame puslapyje http://sausio13.lrs.lt rubrikoje ,,Jaunųjų žurnalistų dirbtuvės“ .  
       10 val. mes jau buvome Seimo Europos informacijos biure. Sveikinimo žodį tarė Seimo narė V. Aleknaitė-Abramikienė, žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius ir Sausio 13-osios įvykiuose dalyvavęs fotografas Stasys Paškevičius. Po jų pasisakymų duoti interviu atvyko visiems žinoma žurnalistė Eglė Bučelytė. Malonų įspūdį paliko jos nuoširdumas ir atvirumas.
      Po to žodį tarė Seimo kancleris Jonas Milerius. Jis taip pat papasakojo savo prisiminimus apie Sausio 13-osios įvykius ir visiems dalyviams įteikė po simbolinį ženklelį, kuris primintų laisvės gynėjų kovas.
      Vėliau vyko pažintinė ekskursija po Seimą. Aplankę visus trejus Seimo rūmus, grįžome į Europos informacijos biurą klausyti Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto dekano doc. dr. Andriaus Vaišnio paskaitos „Pasikėsinimas į laisvą žodį“.
      Taip įspūdingai pradėję dieną, visi žurnalistai buvo pakviesti išgerti puodelio arbatos, nes po to laukė sunkesnis darbas. Žurnalistiką studijuojanti mergina visus dalyvius suskirstė į grupes, kuriose vieni turėjo ruošti reportažus, kiti rengti interviu, rašyti straipsnius. Mes dirbome grupėje kartu su dviem Šiaulių Romuvos gimnazijos mokiniais.
     Seimo I rūmų fojė buvo ekspozicija, vaizduojanti 1991-ųjų metų Parlamento rūmų gynybos postus. Visi, kas norėjo, galėjo ateiti į parodą. O mūsų uždavinys buvo pakalbinti parodoje dalyvaujančius žmones, sužinoti, ką jiems reiškia šios dienos paminėjimas, kas jiems išliko atmintyje praėjus po šių kraupių įvykių 20 metų.
     Mes sukaupėme drąsą, pasiruošėme pieštukus, užrašų knygeles, fotoaparatą ir pradėjome kalbinti istorinių įvykių dalyvius.  Vienas iš žmonių, su kuriais mes kalbėjomės, buvo Jonas Gečas, atsargos pulkininkas. Jis pasakė: ,,Žmonės, kurie nepažįsta savo istorijos, visada lieka vaikais“. Šiuos žodžius mes atsiminsime dar ilgai ir stengsimės kuo daugiau domėtis savo krašto istorine praeitimi.

9b klasės mokinės A.Ragalskytė, J.Naujokaitytė, 10b klasės mokinė U.Vaitkevičiūtė
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Lankytojai:1563
Reitingas: (0 vertintojai)
Sukūrimo data:01/13/11
Paskutinieji pakeitimai:01/13/11
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Raseinių Šaltinio vidurinės mokyklos laikraštis "Versmė" Perjungti į Bibliotekos lygmenį